Mati Kaal kommenteeris San Diego panda errusaatmist: eks ta ole kallis pidada

San Diego panda Bai Yun läheb erru. Kuulsa pandaga on kohtunud ka Tallinna loomaaia endine direktor Mati Kaal.

"Kuna ta looduslikult elab ainult Hiina territooriumil kolmes provintsis, siis see annab võimaluse teha temast poliitiline elukas. Viimasel ajal hiinlased rendivad neid välja," selgitas Kaal ETV saates "Ringvaade", et panda aastane rent on miljon dollarit. Kaal lisas, et erru minev panda sõidutatakse tagasi Hiinasse.

Kaalu sõnul rendivad loomaaiad pandasid kõige vähem kümneks aastaks. Bai Yun on seejuures eriline panda, sest oli üks esimesi, kui mitte esimene rendile võetud panda, ütles Kaal. "Eks ta ole ikka kallis pidada, rääkimata rendirahast," kommenteeris Kaal pandarenti, et see tasub ära pigem loomaaedades, kus käivad miljonid külastajad.

Kaal ütles, et on kuna panda on kõige ürgsem karu, on ta huvitav loom. "Ta on ikka põnev elukas, neid ei ole ju looduses rohkem kui 1800," arutles Kaal.

Loomaaia Sõprade seltsi liikmena hoiab Kaal ka Tallinna loomaaia elul silma peal. "Ma neid loomakaameraid, mis loomaaias üleval on, paarkümmend tükki, neid ma vaatan peaaegu iga päev," ütles Kaal, et loomaed on siiani osa tema igapäevast.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: