X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Mari-Anna Miller: kui Post Malone raadiost tuleb, pean jaama vahetama

Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Oma muusikalisi eelistusi avas "Hard Feeleri" saatejuht Mari-Anna Miller.

Mis saatega on tegemist?

"Hard Feeleri" saade keskendub peamiselt veidi süngemale elektroonilisele muusikale, sest see on miski, mis mind ennast rohkem paelub ja kõnetab. Žanrite mõttes end väga ei piiritleks, aga kindlasti kõlab electro't, acid'it, breakbeat'i ja uut kodumaist klubimuusikat. Iga natukese aja tagant käivad saates ka külalised, kellel on alati vabad käed tutvustada kuulajatele enda arusaama "Hard Feelerist".

Artist, keda oled kõige rohkem oma saates mänginud?

Üldiselt katsun oma valikuga olla mitmekesine, sest muusikat, mida saates mängida tahaks on palju ja väga erinevatelt artistidelt. Aga kui kedagi välja peaksin tooma, siis oleks selleks kindlasti Jensen Interceptor - Austraalia produtsent, kes andis eelmisel aastal umbes iga kuu ühe EP välja. Rets!

Plaadifirmadest kõlab tihti Analogical Force, Private Persons, Planet Euphorique ja Craigie Knowes väljalaskeid.

Kuidas leiad uut muusikat?

Üllataval kombel on peamiseks meediumiks vist Instagram, kus jälgin erinevaid plaadifirmasid ja poode, kes lisavad uute plaatide snippet'eid. Kui lugu meeldib, suundun šoppama. Plaadipoodide kodulehtedel ja Bandcampis veedan üsna palju aega. Ja erinevaid mixtape'e ja raadiosaateid kuulan ka.

Sellele lisaks on mul õnnestunud end ümbritseda ka väga huvitava ja hea maitsega sõpradega, kellelt tihti soovitusi saan.

Kes on sinu iidolid?

Esimesena meenus Objekt. Tema käekiri nii produtseerimise kui ka plaatide mängimise osas on unikaalne ja inspireeriv. Olen teda kahel korral live's näinud ja see, mida ta tantsupõrandal tekitab, on uskumatu.

Lena Willikens on teine nimi, kelle välja tooks, just nimelt originaalsuse ja spontaansuse poolest.

Kas ise raadiot kuulad? Kui kuulad, siis mida?

Autoga sõites mängib alati Raadio 2 või Retro FM ning kõik lood, mis on vähegi tuttavad ja satuvad Pirita teel mängima, saavad mu kaasa karjumise saatel väikse Milleri remix'i.

Kodus olles või tööd tehes kuulan erinevaid internetiraadioid, milleks on näiteks LYL Radio, NTS või IDA.

Vinüül, CD, mälupulk, arvuti või miski muu? Miks?

Mulle sobib kõige rohkem kombinatsioon vinüülist ja mälupulgast, sest see hoiab mu set'id mitmekülgsemana ja endal on ka põnevam puldis olla. Lisaks sellele ei jõua kõiki lugusid lihtsalt plaadi kujul osta ja vahel meeldib EP pealt ainult mõni kindel lugu, siis ostan meelsamini üksiku MP3'e.

Vinüülide puhul armastan ma kõike seda, mis nendega kaasneb – plaatide otsimine, plaadipoodides käimine, koti kokku pakkimine, erinevate plaatide kujundus jne. Kõige parem tunne on, kui Madis kirjutab, et mingi tellitud plaat jõudis poodi, tule järele.

Plaat, mille võtaksid kaasa üksikule saarele? Miks?

Ma eiran küsimuse formaati ja kirjutan paar plaati, sest muidu ma jäängi mõtlema.

Nas – "Illmatic"

Selle plaadi kuulamisest ei väsi ma ilmselt eal.

Vaiko Eplik ja Eliit – "3 (Kosmoseodüsseia)"

Vaiko Epliku muusika on mind inimeseks saamisel väga palju mõjutanud, seega selle plaadi haaraks kaasa, et end saarel mitte ära kaotada.

Actress – "Splazsh"

Album, mis mind endiselt niivõrd paelub, et seda kuulates ei saa millegi muuga tegeleda.

Terekke – "Plant Age"

Ma arvan, et see oleks ideaalne soundtrack üksikul saarel olemiseks.

Viimane plaat, mille ostsid?

Käisin just eelmine nädal plaadipoes Biit.me ja ostsin sellised plaadid:

Jensen Interceptor – "Mother"

Nikolajev – "Retta"

Pavel Milyakov – "La Maison De La Mort"

Buttechno – "ZCAPRI"

Viis lugu, milleta ei kujuta enda elu ette?

See on tegelikult üsna võimatu küsimus, millele vastata, sest sellised lood on pidevas muutumises, aga toon välja siis mõned klassikud ja minu jaoks sentimentaalse väärtusega lood:

The Other People Place – "Let Me Be Me"

TRG – "Broken Heart (Martyn DCM Remix)"

Watt Noize – "It's My Life (Max D Edit)"

Interpol – "Leif Erikson"

Martin Dupont – "Inside Out"

Lugu (või plaat), mida oled alati vihanud? Miks?

Hetkel ei meenu küll midagi, mida ma otseselt vihkaksin. Asju, mis üldse ei kõneta ja suht külmaks jätavad, on küll. Näiteks kantrimuusika. Ja mulle ei meeldi Post Malone ka, kui raadiost tuleb, pean jaama vahetama.

Miks peaks sinu saadet kuulama?

No tegelt otseselt ei pea, aga võiksite küll! Mu hääl ei värise peaaegu üldse enam ja kui elektrooniline muusika kõnetab, siis "Hard Feeler" pettumust ei valmista.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: