25 aastat kaitseväe orkestrit juhatanud Peeter Saan: sõjaolukorras haarab orkester relvad kätte

"Ringvaates" oli külas 25 aastat kaitseväe orkestit juhatanud Peeter Saan, kes saab 16. aprillil 60-aastaseks ning lõpetab ametis. Saates tõi ta välja, et konkurss uue dirigendi kohale on lõppenud ning tema asemel asub tööle Teet Raik.

Nädala pärast 60. sünnipäeva tähistav kaitseväe orkestri dirigent Peeter Saan selgitas "Ringvaates", et tema erruminek on seotud lihtsalt seadusest tulevate nõudmistega. "60. eluaastat on maksimumvanus Kaitseväes, pärast seda tuleb minna reservi," ütles ta ja rõhutas, et 26 aastase karjääri jooksul on olnud palju raskeid hetki. "Kõige meeldejäävamalt raske hetk oli see, kui ma mingisuguste sekundite jooksul otsustasin, et prooviks dirigendiks hakata, millest alates olen ma 25 aastat ka reaalselt orkestrit juhatanud."

Saan tõi välja, et tema viimane kontsert Kaitseväe orkestriga oli 4. aprillil, kus Kaitseväe juhataja andis talle teenete eest üle ka sümboolse mõõga. "Igasuguseid toredaid kingitusi on antud, aga midagi tuleb võib-olla 15. aprillil veel."

Kõige nõutumad lood kaitseväe orksterilt olid Peeter Saani sõnul nii "Vanad sõbrad" kui ka "Kodumaa". Seejuures tõi ta välja, et kui peaks tulema sõjaolukord, siis haarab ka Kaitseväe orkester relvad kätte. "Ma ei saa küll öelda, mida orkester siis täpselt tegema hakkab, sest see ei kuulu avalikustamisele, aga meil on olemas sõjaaja ülesanne ning see pole muusika."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: