Olavi Pihlamägi: kuidas Frank Sinatra tegi prantsuse lööklaulu omamoodi

"Prillitoosi" muusikarubriigis rääkis Olavi Pihlamägi Claude François ja Jacques Revaux loost "My Way", mille laulis kuulsaks Frank Sinatra.

"Sel laulul on ääretult põnev eellugu," jutustas Pihlamägi. "1965. aastal esindas Eurovisioonil Luxembourgi nooruke lauljanna France Gall looga vahanukust. Kui ta oli ära laulnud, tormas lava taha tema tollane elukaaslane, kuulus prantsuse laulja Claude Francois, ja ütles: France, sa laulsid kohutavalt!"

Vaatamata kohutavale esitusele võitis laul Eurovisiooni. Oma järgmise loo "Come D'Habitude" (Nagu tavaliselt) pühendas François Gallile. Loos kirjeldab autor France Galli isepäist ja laiska argikombestikku.

Lugu kuulis Prantsusmaale sõitnud ameerika orkestrijuht ja estraadiguru Paul Anka, kes Ameerikasse naasnuna teatas Frank Sinatrale: "Tead, Frank, ma leidsin sulle laulu, mis sulle ideaalselt sobib."

Keskikka jõudnud Frank Sinatrale sõnum meeldis ja lugu sellest, kuidas Sinatra teeb asju omamoodi, võlus publiku südamed. Sinatra tüdis loost, publik mitte kunagi. Nii on jäänud "My Way" Sinatra üheks tunnuslooks ja üks hinnatumaid hitte maailmas siiani.

Laulust on tehtud lugematuid versioone eri keeltes. Eesti keeles laulis loo popiks Paul Allik Heldur Karmo sõnadele pealkirjaga "Kas on see õige?"

Vaadake ja kuulake katkeid lauludest videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: