Tõun: milleks lõigata elu plaadilt välja!

Saates "Hommik Anuga" oli külas muusik Tõnu "Tõun" Timm, kes pärast 40 aastat laval tuli välja esimese sooloalbumiga.

Beergrassis, Jääääres ja mujal mänginud kitarrist ja helilooja Tõnu Timm ütles saatejuht Anu Välbale, et tal ei ole olnud piisavalt edevust olla ise frontman: "Ma olen mõelnud, et mis nüüd mina, ma saadan ja jälgin sealt tagant ja proovin midagi ka lisada, ja kui mul tuleb mõni lugu, siis ma ei mõtle kõigepealt, et ma nüüd teen sellest enda soolonumbri, vaid ma pakun seda oma kolleegidele kõigepealt."

"Ja sellest ongi saanud selline nali, et ma pakun lugusid kõigepealt Jäääärele ja Bonzole ja Nõgistole ja kui kellelegi ei meeldi, siis need võiks jääda mulle sahtlisse ja nendest võiks saada minu sooloplaat pealkirjaga "Lood, mis ei meeldinud mitte kellelegi"," muheles Tõun.

Ta lisas, et see nimi vist ei müüks eriti, nii tuli leida pisut positiivsem pealkiri. Pealkirjaks ongi mehe ammune hüüdnimi "Tõun".

Tõun ütles ka, et salvestas plaati väljaspool stuudioseinu ning lasi salvestusele ka linna- ja loodushääli. "Milleks lõigata elu plaadilt välja!" hüüatas muusik.

Plaadil on juures ka lugude saamislood. "Ma mõtlesingi, et kui tänapäeval räägitakse, et kõik on Spotifys olemas ja kellele neid plaate vaja on, siis ma panen plaadiga kaasa midagi, mida Spotifyst ei saa," nentis Timm.

Vaadake kogu intervjuud ka ka Tõuni kaasa võetud pilliparki videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: