Jakobid panid proovile pimedate lauamängu: see ei karju kõva häälega, et see on pimedatele loodud

Nägemispuudega inimestele leiutati lauamäng, mille pimedad Jakob Rosin ja Jakob Jõgisuu "Ringvaate" otsestuudios ära proovisid. Rosin märkis, et talle meeldib, et see ei karju kõva häälega, et on pimedatele tehtud, Jõgisuu usub, et see mäng võiks meeldida isegi tema nägijast vennale.

"Mina olen seda mängu korra varem näinud ja see tundub esmapilgul päris keeruline, sest siin saab päris paljusid asju teha. Aga samas väga arendav, sest mõtteprotsessid hakkasid hoopis teistmoodi tööle, kui seda mängu mängida," rääkis Eesti pimedate liidu juhatuse esimees Jakob Rosin.

"Ma ei ole seda mängu varem ise mänginud," tunnistas Jakob Jõgisuu. "Aga ma tutvusin selle eelinfoga kodulehelt, et seda võites on võimalik jõuda Valhallasse ehk taevariiki. Teine asi, mida ma lugesin, oli et võitlus käib elu ja surma peale. Väga intrigeeriv."

Nägemispuudega inimestele leiutati lauamäng. Autor: ERR

Jõgisuu ütles, et see mäng on väga kihvtilt tehtud ja Rosin lisas, et talle meeldib selle juures see, et see ei karju kõva häälega, et see on loodud pimedatele või erivajadustega inimestele. "Mul on endal pimedatele mõeldud Monopol, kus on punktkirjas erinevad kaardid, rahad, kus on reljeefsed nupukesed, asjad, mida sa saad katsuda. Ta on näha, et on spetsiaalselt tehtud."

Rosin ja Jõgisuu proovisid mängu ka otsestuudios järele. "Isegi mu nägijast vend oleks sellest mängust huvitatud," tõdes Jõgisuu.

Jõgisuu märkis, et ka selles mängus annab kindlasti sohki teha. "Siin härra proovis, aga tuldi vahele," ütles Jõgisuu. Rosin arvas, et tegemist on nii reglementeeritud mänguga, et seal ei anna sohki teha ja tunnistas, et tellis omale mängu juba ära.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: