Sibyl Vane esitleb alternatiivset Pärnu kaarti

Sibyl Vane
Sibyl Vane Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Laupäeval tähistatakse Pärnu päeva ja selle raames esitleb Sibyl Vane oma kodulinna alternatiivset turistikaarti.

Esitlus toimub Riia söögitoas algusega kell 14 ja muusikalise tervituse teeb lisaks ka The Boondocks. Kohaliku muusika rollist Pärnu näo kujundamisel arutavad paneeldiskussioonis Raadio 2 muusikajuht Erik Morna, Pärnu abilinnapea Rainer Aavik, Rada7.ee muusikaportaali juht Ivo Kiviorg, Pärnu Postimehe ajakirjanik Laura Vadam ja kultuuriklubi Tempel juht Andres Tölp. Lisaks sellele müüvad oma muusikat ja fännitooteid Pärnu bändid ning plaadifirma Shitsounds Co.

Bändi bassisti Heiko Leesmendi sõnul sai idee alguse bändi postkaardist, mille varud olid ootamatult otsakorral. "Kui uuest postkaardist ja selle kujundusest mõtlema hakkasime, jõudsime üsna kiiresti selleni, et see võiks olla midagi enamat ja omada kindlasti lisaväärtust. Nii sündiski idee alternatiivsest Pärnu kaardist, kuhu on märgitud kohad, mis meie jaoks on Pärnus märkimisväärsed ja olulise tähtsusega," selgitas Leesment.

Uuelt Sibyl Vane'i postkaardi tagaküljelt leiab otse-tee tutvuma lisaks Sibyl Vane'i muusikale ka bändi kodulinnaga. Postkaardi foto on teinud Pärnu fotokunstnik Danel Rinaldo ja kaardi veebilahenduse aitas välja mõelda Veiko Strauss veebiettevõttest Voog.

"Tänaseks oleme kandnud kaardile üle 20 meie jaoks olulise koha. Usume, et Pärnu läbi Sibyl Vane'i liikmete silmade avab tavapärasest erinevaid ja huvitavamaid kihte meie armastatud linnas. Täname Pärnu linna, kes meid selle projekti elluviimisel on aidanud," ütles Leesment.

Sibyl Vane on Pärnu alternatiivroki trio, mis alustas tegevust 2010. aastal ja on kogunud tuntust nii siin kui sealpool Eesti piire. Möödunud aastal Eesti Laulu konkursil neljanda koha noppinud kolmikust on kujunenud oma kodulinna muusikalelu visiitkaart ja muusikakogukonna eestseisja. Bänd on seni avaldanud koostöös Läti plaadifirmaga I Love You Records kaks täispikka albumit ja on praegu salvestamas järgmist kauamängivat, mis ilmumb sügisel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: