Mustkunstnik Kevin James: uute trikkide leiutamine on nagu lapse saamine

Sel nädalavahetusel saab Tallinnas näha Broadway lavastust "The Illusionists: Direct from Broadway", kus astuvad oma Euroopa turnee raames Alexela kontserdimaja lavale seitse maailma tippmustkunstnikku. "Ringvaate" reporter Heleri All käis nende käes uurimas, milline on elukutselise mustkunstniku argipäev.

Põgenemiskunstnik Andrew Basso sõnas, et otsustas mustkunstiga tegelema hakata, kui nägi lapsena oma ema reaktsiooni mustkunstniku trikile. "Kui ta nägi mustkunsti, siis ta nägu muutus ja silmad läksid põlema, sel hetkel ma teadsin, mida oma elus tegema hakkan," kinnitas ta ja rõhutas, et tahab luua seda samasugust imet inimeste nägudel.

Mustkunstnik James Moore, kes on tuntud ka kui Pettur, sai tuntuks Briti talendisaates. "Igal karakteril peab olema trikkides ohtlikke elemente, seega palju sellest, mis ma laval teen, sisaldab ohtu," ütles ta ja mainis, et see käib tema tegelaskuju juurde. "Mul on näiteks trikk, kus ma pean pääsema leegitsevate vaiade eest, mul on teatud aeg, et lõksust pääseda, enne kui vaiad mulle peale langevad," tutvustas ta üht oma trikki ja selgitas, et otse laval esinedes on alati võimalus, et miski läheb valesti. "Püüame iga triki enne lavale toomist muuta võimalikult ohutuks, see on pikk protsess, enne kui julgeme midagi publiku ees katsetada."

Leiutajaks nimetatud Kevin James on mustkunstnik olnud juba 40 aastat ja ta ütles, et just see on maailma parim amet. Uute trikkide mõtlemine on tema sõnul nagu lapse saamine. "Algul paned mingi mõtte paberilehele kirja, kui leiad, et see võiks lahe olla, siis hakkad ideega töötama, püüad välja mõelda eri meetodid, ehitad mudeli valmis," selgitas ta ja tõdes, et kui lõpuks leiad, et kõik on õigesti, siis ehitad rekvisiidid rauast ja puust. "Siis harjud nagu segane ning lõpuks oled trikiga laval ja kuuled aplausi."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: