Üllar Saaremäe esimesest päevast riigikogus: arvan, et eksin kohe siin majas ära

"Ringvaade" tegi koos värske riigikogulase Üllar Saaremäega kaasa tema esimese tööpäeva, kes tõdes, et ilmselt eksib juba avapäeval Toompea lossis ära.

Esimesel tööpäeval oli Üllar Saaremäe teejuhiks hea sõber Tarmo "Kojamees" Kruusimäe, kes kinnitas, et esimese asjana lähevad nad puhvetisse. "Selleks, et poliitik naerataks, peab ta hommikul sööma," rõhutas Kruusimäe. Kahjuks pidid nad aga pettuma - riigikogu esimesel tööpäeva oli puhvet suletud, seega pidid nad hoopis sööklasse minema.

Üllar Saaremäe kinnitas, et tema kandideeris riigikokku samadel põhjustel nagu ilmselt paljud tema kolleegid: lootuses midagi paremaks muuta. "Mina olen endiselt sinisilmne ja usun sellesse," sõnas Saaremäe.

Samuti tõdes Raivo Tamm, et temagi plaanib nelja aastaga Eesti elu paremaks muuta. "Hakkame aga järjest võtma, vaatame, mis eelnõud tulevad, head eelnõud tuleb vastu võtta ja halvad tagasi lükata," kinnitas ta.

Kaido Höövelson kinnitas, et Eesti meediaväljaannete kõrval oli riigikogu avapäeval kohal ka palju välismeediat ning ühe intervjuu sai ta isegi jaapani keeles anda. "Riigikogus saavad kokku erinevate inimeste maailmavaated, seda on olnud kõrvalt huvitav jälgida, nüüd saab siin ise ka sõna kaasa öelda," sõnas ta ja tõi välja, et vahel tuleks sumomaailmale kohaselt soola visata, et nad maha rahuneksid. "Pean enda soolapaki kaasa võtma."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: