Roller derby's musklid võivad, aga ei pea olema

"Ringvaate" reporter Heleri All proovis tuntud brutaalset ala roller derby't, kus pärast iga võistlust saab kokku lugeda luumurde ja sinikaid.

Võistlusrajal on kaks meeskonda, kes peavad üritama teineteisest mööda pääseda. Samal ajal on neil jalas rulluisud ja vastasvõistkonnast läbi murdmiseks on lubatud kasutada ka küünarnukke. Mäng kestab tund aega ja koosneb 2-minutilistest sessioonidest. Selleks, et algaja mängu saaks, tuleb tal kõigepealt läbida 3 kuud kestev algkursus.

Heleri All üritas asja selgeks saada ühe õhtuga. Ühtlasi tegi ta sel õhtul oma esimesed sammud rulluiskudega. "Pidurdamisega on raskusi ja pööramisega on raskusi ja ma sõidan ilmselt kaameramehele kohe sisse," kommenteeris All.

"Eesti roller derby on väga algajal tasemel võrreldes Euroopa ja ülejäänud maailmaga. See on kogu maailmas väga intensiivselt kasvav sport ja tõstab pead igal pool," rääkis Tartu Roller Derby klubi treener Karl Väster.

Eestis on kaks roller derby võistkonda. Üks Tartus ja teine Tallinnas. "Harrastajaid on kuskil 40–50," lisas Väster.

Väster ütles luumurdudest ja sinikatest rääkides, et tegelikult asi nii hull ei ole. "Selleks, et vigastusi ei tuleks, tuleb trenni teha." Samas ütles, et ta, et alustamiseks ei pea olema kindlas füüsilises vormis. "Kõigile on see 3 kuud paras aeg, et uisutamine ära õppida. Muskleid ei pea olema, musklid võivad olla."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: