Kübarategija: loodame, et kaabud ei saa vaadete sümboliks

Kaabu- ja kübaramood kogub poliitikas tuure ning trend on levinud ka tänavapilti. Kübarategija Merle Sepp kommenteeris kuulsaid EKRE kaabukandjaid Mart ja Martin Helmet ning Henn Põlluaasa.

"Ma tahaksin kangesti selle kaabu võtta ja natuke aurutada, korda teha," kommenteeris Sepp poliitikute kaabude pilte ETV saates "Ringvaade" vaadates.

Sepa sõnul loodab ta, et kaabu ei saa poliitiliste vaadete osas mingiks märgiliseks sümboliks. "See nädal käis üks klient ja ütles, et mul oli enne neid," ütles Sepp, et mõned tunnevad vajadust vabandada, et on EKRE kaabutrendiga kaasa läinud.

Sepp lisas, et kaabu on Eesti tänavapildis populaarne poliitikast hoolimata. "Ma vaatasin eelmisel sügisel ja kevadel, et kaabusid osteti ja telliti. See on peakate, mis on moes," kinnitas ta.

Eriti hästi läheb aga neil kaabudel, mis on traditsioonidega seotud, ütles Sepp, et rahvatantsijate kaabud on praegu eriti hinnas. "Kõige kuumem teema on praegu see rahvatantsijate kaabu," rõhutas ta.

Sepa sõnul on ta aasta jooksul teinud umbes sada rahvatantsijatele mõeldud kaabut. Naine selgitas, et käsitsi tehtud kaabu puhul võtab kõige kauem aega vildi kuivamine. "Päevas saab kolm tükki vormile tõmmatud ja järgmine päev valmis teha," selgitas ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: