Helena Maria Reisner: ma poleks pidanud üldse sellesse poliitikasse puutuma

"Seltsimees lapse" peategelane, kümneaastane Helena Maria Reisner pidas eile EFTA galal parima filmi tiitlit vastu võttes kõne, kus puudutus ka poliitikas toimuvat. Tüdruk tunnistas, et pole enam kindel, kas pidi sel teemal üldse sõna võtma.

Reisner rääkis oma kõnes, et talle meenutab Eesti poliitika praegu pudisevat leiba. "Mul oli väga hea meel seal olla. Mida ma kahetsesin, siis kui ma seal saalis istusin, ma teadsin, et midagi peab täna valesti minema. Mul ei ole ühtegi erilist galat olnud, ilma et midagi valesti läheks. Siis, kui ma vaatasin, et midagi ei olegi valesti läinud, siis viimasel hetkel, kui ma laval pidin kõnet tegema, siis ma kohe seal kohapeal hakkasin midagi mõtlema ja mõtlesin, et ah, keda kotib, ütlen ära. Ja siis ma ütlesin selle poliitikaasja ja ma mõtlen, et issand jumal, ma poleks pidanud üldse sellesse poliitikasse puutuma," avaldas Reisner Raadio 2 hommikuprogrammis.

Reisner meenutas filmi võtteperioodi ja arvas, et lastega filmitegemine pole liiga keeruline, kuigi tihti nii arvatakse. "Mina arvan, et kui sa oled tark laps, siis pole sinuga häda midagi," lausus ta. "Seltsimees lapse" produtsent Riina Sildos tõdes aga, et ega see pole ka lihtne. "Lastega on nii, et tegemist ei ole professionaalsete näitlejatega. Kui tegemist on jumaliku andega, see on üks asi, aga teine asi on distsipliin. Võttepäeva hind on väga-väga kõrge. Lapsed ei saa töötada 10-12 tundi," selgitas ta.

Reisneril on ambitsioonid näitlemisega suured, sest tahaks tulevikus mängida Tanel Toomi filmides. EFTA-l tuli tal aga koos "Ei jõulud Tondikakul" näitlejatega jutuks, et võiks teha koos midagi ühist. "Me tahaks teha kuskil ETV-s oma saadet," lausus ta.

Sildose sõnul on tal hea meel, et filmina ei kao "Seltsimees laps" kuhugi ära, vaid jääb elu lõpuni vaatamiseks alles. ""Seltsimees laps "on kindlasti erakordne teos, sest ta põhineb Leelo Tungla suurepärastel romaanidel. Filmide puhul on ikka niimoodi, et üks asi on lugu, mida ekraanil jutustatakse ja teine asi, kuidas seda lugu jutustatakse," arutles ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: