Reimo Sagor: kes on need mehed, kes hakkavad meie riiki juhtima?

Eesti filmi- ja teleauhindadel võitis parima meesnäitleja auhinna Reimo Sagor, kes traditsioonilise tänukõne asemel rääkis sellest, mida ta arvab praegusest poliitilisest olukorrast ja Eestis toimuvast.

Reimo Sagor kinnitas, et seoses filmiga "Võta või jäta" on talt korduvalt küsitud, kes on mees või mis teeb mehest mehe. "Kas mees on see, kes astub nõrgema kaitseks välja või see, kes loob maasolijat ja õigustab sõpru, kes seda teevad, kas mees on see, kes enne mõtleb ja siis ütleb või läheb välismeediasse ja põhimõtteliselt oksendab mikrofoni, kas mees on see, kes püüab mõista ja aru saada teisest inimesest või ähvardab mässuga, kas mees on see, kes on kaastundlik ja empaatiline või rõõmustab, kui mõnede inimeste teed lähevad lahku, kas mees austab kaaskondanike soove ja vabadusi või üritab kõigest väest neid keelata ja takistada, kas mees vastutab oma tegude eest ja otsustab seeläbi ise oma saatuse üle või kelgib kogu aeg "Kõik teised teevad ju ka, kõik teised teevad ju ka", kas mees süüdistab pidevalt teisi või vaatab ise peeglisse, haridust ei ole, õpetajad on süüdi, tööd ei ole, riik on süüdi, raha ei ole, rikkad on süüdi, teised on alati süüdi," sõnas ta ja küsis, kes on see Eesti mees? "Kes on need mehed, kes hakkavad meie riiki juhtima?"

Oma tänukõne lõpetas Reimo Sagor Hannah Arendti tsitaadiga. "Mitte ükski moraalne, individuaalne või isiklik käitumisnorm ei suuda meid iial vabastada kollektiivsest vastutusest, see ülekanted vastutus asjade eest, mida me ei ole teinud, tagajärgede enda kanda võtmine asjade eest, milles me oleme absoluutselt süütud, on hind, mida me maksame tõsiasja eest, et me ei ole oma elu üksi, vaid kaaslaste seas."

"Elagu vaba kunst, elagu vaba teater, elagu vaba film, elagu vaba Eesti, elagu eestlaste Eesti ja elagu kõigi Eesti," tõdes Sagor.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: