Andres Kuusk: mingit tsensuuri Eestis ei ole, ei tule ega hakka kunagi tulema

Parima uue saate auhinna pälvis Eesti filmi- ja teleauhindadel ETV vestlussaade "Esimene stuudio". Saatejuht Andres Kuusk rõhutas, et vaatamata poliitikute väljaütlemistele ei tule Eestis mitte kunagi tsensuuri.

Andres Kuusk rõhutas, et on ajakirjanduses töötanud 1995. aastast. "Olen näinud majanduskriise ja käinud mõned korrad sõjas, mul on üldiselt paks nahk," selgitas ta ja lisas, et möödunud nädalal aga ületati tema punane joon, kui poliitikud hakkasid meedias koostama nimekirju ajakirjanikest, keda tuleks lahti lasta või represseerida.

"Ma ei taha siin rääkida ühest erakonnast, sest selle töö tegi EKRE eest ära Mart Luik - Mart, mis sul arus on?" küsis Kuusk ja mainis, et mäletab hästi Luige teravaid intervjuusaateid TV3 eetris, eriti just saadet "Risttuli". "Te grillisite poliitikuid!" rõhutas ta.

"Sul on numbrid olemas, võta mobiiltelefon, helista Trallale, Reikopile, Pihlile ja Kuusele, ma ei tea, kas sa pidasid silmas mind või Wenda, aga helista Wennale ja ütle "Palun vabandust", ma usun, et inimesed on ilusad ja head," sõnas Andres Kuusk ja lubas, et mingit tsensuuri Eestis ei ole, ei tule ega hakka kunagi tulema. "Unustage ära!"

Samuti nentis Kuusk, et tal on selle preemia üle väga hea meel, kuna nad on saadet "Esimene stuudio" teinud südamega. "Neid asju, mis oleks saanud valesti minna, on väga palju," rõhutas ta ja tõi välja, et öeldi näiteks, et külalised saavad otsa ja peeti täiesti hullumeelseks, et teha Eestis kolm päeva nädalas jutusaadet. "Te lähete omavahel tülli, te konkureerite "Ringvaate", "Terevisiooni" ja "Aktuaalse kaameraga", aga siin me nüüd seisame, pole paha, mis?"

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: