Tõnis Niinemets EFTA avakõnes: telemaastikul on väga palju sogast vett

Kolmandat korda toimuva Eesti filmi- ja teleauhindade gala õhtujuhiks on näitleja ja koomik Tõnis Niinemets, kes kinnitas avakõnes, et selja taga on suurepärane filmi- ja teleaasta.

"Mul on suur rõõm, et EV100 filmid ei mahtunud ühte aastasse, vaid ka järgmisel aastal on võimalik konkursi läbinud töödel pretendeerida parima filmi kategoorias," sõnas ta ja kinnitas, et veel suurem rõõm on kinokülastus kodumaistel filmidel. "See on rekordnumbritesse jõudnud."

Niinemets rõhutas, et kuigi ta pole üheski täispikas mängufilmis mänginud, on ta väga hästi kursis telemaastikul toimuvaga. "Ütleme ausalt, siin on sogast vett väga palju, tekib küsimus, kes kus kanalis töötab, kas üldse töötab, mida toodab," sõnas ta ja tõi välja, et Margna ja Jõekalda liikusid TV3'e, "Kuuuurija" Kanal 2'te ja kõik endised riigikogu liikmed Tallinna TV'sse. "Ka Tallinna TV kõige põletavam küsimus, et kui palju hakkab saama eetriaega Viktor Vassiljev, kes enam parlamenti ei kuulu, on nüüd lahenduse saanud - nimelt terve laupäeva."

"Kui tänaseid nominente vaadata, siis näole tekib naeratus ja hinge rõõm, sest olgem ausad, see igapäevane teletöö pole lihtne," tõdes saatejuht ja rõhutas, et parima meessaatejuhi kategoorias nomineeritud olemiseks pead sa tegema vähemalt 5 päeva nädalas otsesaadet ja nii juba 10 aastat järjest. "Parima naissaatejuhi kategoorias pead töötama ühes telekanalis vähemalt 50 aastat, see ei ole lihtne, aga tehtav."

ETV saade "Esimene stuudio" on Niinemetsa sõnul nomineeritud uue saate kategoorias, kuid sellega on probleem. "Järgmisel aastal on nad juba "Teine stuudio", siis "Kolmas stuudio" ja "Neljas stuudio", aga pärast seda on ETV stuudiod otsas," mainis ta ja palus, et kui kellelgi on taskupõhjas raha üle, siis võiks ETV'le stuudioid juurde ehitada, et saaks väärt saadet kauem teha.

"Kes tahab olla veendunud, et tema telekanal või filmikompanii aasta jooksul kinni ei panda, siis see võtab enne peole minekut ukse kõrvalt tõrviku, teeme tiiru Harjumäel ja tuleme peole tagasi," ütles Niinemets ja lisas, et märska naksakamad filminimesed korjavad sealt üles idee teha täispikk täisheterofilm "Klaabu".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: