Klassikaraadio 24 | Kersti Inno: muusikata ei kujuta tõesti elu ette

Kersti Inno
Kersti Inno Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

ERR-i Klassikaraadio tähistab 1. aprillil 24. sünnipäeva ning sel puhul saame kõigi tegijatega lähemalt tuttavaks. Oma tegemistest räägib Kersti Inno

Millega Klassikaraadios tegeled?
Olen vastutav toimetaja. Koostan muusikaprogamme hommikuks, päevaks ja õhtuks. Esitlen eetris uusi albumeid, kontserdisalvestisi. Toimetan kontserdiülekandeid, saateid, sooviklassikat. Teen ise saateid ja olen üks "Delta", "Helikaja" ja "Sooviklassika" saatejuhtidest. Toimetan fondisalvestusi jne.

Kuidas Klassikraadiosse sattusid?
Liitusin Klassikaraadioga selle asutamisel ER-i muusikasaadete toimetajana.

Miks Klassikaraadio?
Klassikaraadio on parim raadio ja kõige huvitavam töökoht!

Kas ise raadiot kuulad?
Kuulan kogu Klassikaraadio programmi ning valikuliselt Vikerraadiot, Raadio 2 ja Kukut.

Kes on sinu iidolid?
Hetkel ei ole ühtegi iidolit, aga noorena oli muidugi eeskujusid.

Plaat, mille võtaksid kaasa üksikule saarele?
Võtaksin kaasa Bachi "Matteuse passiooni" – see on nii kaunis muusika, mida võiksin lõputult kuulata, muidugi vaid heas esituses!

Millise tuntud muusiku või heliloojaga tahaksid intervjuu teha?
Olen teinud väga palju intervjuusid. Praegu kibelen tegema intervjuud Kalle Randaluga sarjas "Minu Eesti", et kuulata tema suust Eestist lahkumise asjaoludest, kohanemisest Saksamaaga ning kuidas on tema silmis Eesti muutunud. Kuna see intervjuu on pianisti hõivatuse tõttu kuude kaupa edasi lükkunud, olen põnevil, kas saan lõpuks selle intervjuu või mitte.

Kes on klassikalise muusika kõrval sinu lemmikud popmuusikas?
Freddie Mercury

Elu parim kontserdielamus?
Elu parimaid on kogunenud üksjagu, muidugi klassikast ja viimastel aastatel Pärnu muusikafestivalilt. Vaimustus uuest parimast hägustab mälestusi eelmistest...
Aga üks esimesi vapustavaid elamusi oli hoopis Oscar Petersoni kontsert Tallinnas – see oli minu jaoks esimene tõsine džässi puudutus ning sealt algas mu džässiarmastus.

Viis lugu, milleta ei kujuta enda elu ette?
Muusikata ei kujuta tõesti enda elu ette, aga viit lugu on sellest rikkalikust varamust raske valida. Pealegi – eelistused ju muutuvad ajaga ning sõltuvad hetkemeeleolust ja vajadustest.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: