Jüri Makarov: pärast Eesti iseseisvumist artistide huvi tunduvalt rauges. Piinlik!

Saates "Hommik Anuga" oli pühapäeva hommikul külas legendaarne kontserdikorraldaja Jüri Makarov, kes tuleval nädalal tähistab ümmargust 60. sünnipäeva.

Makarovi sõnul polnud tal Rock Summeri korraldamise ajal suurte staaride Eestisse kutsumise ees mingit aukartust. "Tol hetkel sa helistasid täiesti rahulikult The Rolling Stones'i office'isse ja kes meil seal veel olid... Ütlesid siis oma vigases inglise keeles: tere, ma olen siin Eestist. Kus see on? Soome ja Peterburi vahel. Siis te olete USSR? Okei, me oleme USSR!" meenutas ta.

Just Nõukogude Liidus ülesastumine oli Makarovi hinnangul üks peamisi müügiartikleid. "Pärast seda, kui Eesti iseseisvus, artistide huvi tunduvalt rauges muuseas. Piinlik!"

Põhjuseks nimetas kontserdikorraldaja asjaolu, et artistid müüsid plaate, neil oli vaja kuulsaks saada. Kesktelevisioon edastas kõike, seega oli suur vahe, kas sind jälgis 250 miljonit inimest või ainult poolteist miljonit.

Aastate jooksul tuli rinda pista ka paljude uskumatute nõudmistega, mida artistid lava taha enda hästi tundmiseks vajasid. Paljusid asju polnud Eestis tol ajal mitte ainult saada, vaid inimesed polnud neid ka kunagi kuulnudki. Modern Talkingu laulja Dieter Bohleniga juhtus ebameeldiv seik, kus ta tundis end lava taga liigagi hästi ning jõudis kontserti andma kolm ja pool tundi planeeritust hiljem. Enne oli ta keeldunud ka lennukist väljumast, kuna vastas ootas teda soovitud üheksa meetri pikkuse limusiini asemel vaid seitsmemeetrine.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: