Andres Kõpper elust ilma plastikuta: kui sellega arvestada, siis pole midagi keerulist

Muusik Andres Kõpper proovib elada nädal aega ilma plastikuta. Eksperimendi viiendal päeval rääkis ta "Ringvaates", kuidas seni läinud on.

Kõpper selgitas "Ringvaates", et selle katse raames tuli loobuda ühekordselt kasutatavat plastikust. "Kui tuleks kogu plastikust loobuda, siis ilmselt peaksin tossud ära võtma ja telefoni ei tohiks kasutada," ütles ta ja lisas, et ka igapäevaelus proovib ta kasutada näiteks võimalikult vähe kilekotte või plastikpudeleid. "Katses on kokku seitse punkti, mida peab jälgima."

"Ma võtsin endale eesmärgiks selle, et ma ei ostaks ega tarbiks ka toiduaineid plastkarpides, mis on üks keerulisemaid asju," mainis ta ja nentis, et samas kodujuustu sai ta oma klaaspurgiga Balti jaama piimaletist osta. "Lähiajal see normaalsus liigubki sinna suuna või vähemalt võiks liikuda, et selliseid kohti oleks rohkem."

"Eile õhtul ma käisin poes ja tahtsin osta leiba ning sulatatud juustu, aga sulatatud juustu ta pole veel kuskilt leidnud, mida osta saaks," selgitas Kõpper ja kinnitas, et tolleks hetkeks ei olnud ka sellist leiba, mida ta osta saaks, kuigi tegelikult saab ilma plastpakendita leiba igast poest. "Kui sa arvestad ette ja jõuad õigel ajal, siis ei ole midagi keerulist."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: