Üle 50 aasta ERR-is töötanud Mai Mikiver armastab Rootsi kuulsat hapusilku

51 aastat ERR-is töötanud Mai Mikiver tähistas 86. sünnipäeva, mille puhul käis talle õnne soovimas ka "Ringvaade", kuid üldsi mitte tavalisel moel. Hannes Hermaküla proovis koos sünnipäevalapsega Rootsi hapusilku ehk surströmmingut, mis on Mai Mikiveri salajane lemmik.

Mai Mikiver alustas oma karjääri Eesti Televisioonis 1968. aastal - paar kuud enne seda, kui Mati Talvik majja tööle tuli. "Me tulime Matiga ühel ajal ja saime kohe suurteks sõpradeks," ütles ta ja selgitas, et tuli toona majja tööle Reklaamfilmi töötajana. "Kui reklaam läks siit majast ära, siis mina ütlesin, et ei lähe siit ära ja tahan siia jääda, pärast mida ma sain rekvisiitoriks."

"Ma olen seda algusest peale öelnud, et mina pensionile ei lähe," rõhutas Mikiver ja selgitas, et pärast rekvisiooriametit liikus ta hoopis telemaja valveadministraatoriks. "See oli mul kodust kaasa antud, isa ja ema pidevalt rõhutasid, et amet ei riku inimest, igast tööst tuleb lugu pidada," mainis ta ja nentis, et viimasel aastal, kui ta valvelauas töötas, võitis Eesti Eurovisiooni. "Siis oli külalisi palju ja kõiksugu tegemist, inglise keelt ma ei oska, aga sain ikkagi aru ja viisin inimesed kokku."

Surströmmingut tuntakse eriti just selle ebameeldiva lõhna järgi, kuid Mai Mikiveri arvates pole selles midagi hullu. Samas kinnitas ta, et sinna juurde peavad kindlasti käima soojad kartulid ning ka väike pits viina.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: