Olljum Ewerti ja Draakonite lahkumisest Warnerist: Eestis liigub aeg teise kiirusega

Aasta muusikaettevõtja ja aasta mänedžer Toomas Olljum heitis valgust Ewert and the Two Dragonsi lahkumisele USA plaadifirmast Warner, millega koostöö lõppes eelmisel aastal.

"Seal oli mitmeid põhjuseid, aga mida tuleb rõhutada, see oli hästi rahumeelne ja sõbralik lahkuminek. Tegelikult plaadilepingu me sõlmisime 2013. aastal ja Draakonite kolmas album "Circles", mis Warneri alt välja tuli, ilmus veebruaris 2015," selgitas Olljum "Vikerhommikus".

Kolmanda albumi kallal töötades 2016. aastal ütles Warner, et soovib Draakonitega veel üht albumit teha. "Üldiselt asjad sujusid, aga ilmnes ka see, et kaugsuhtes olemine on keeruline. Meil siin Eestis liigub aeg ühe kiirusega ja nende jaoks on hoopis muud mõõtmed," lausus Olljum.

Kui uue albumi peale hakati mõtlema, avastati, et sihid on plaadifirmaga erinevad. "Siis, kui me hakkasime tasakesi liikuma ja mõtlema järgmise albumi peale, hakkasin ma neile mingeid küsimusi adresseerima. Tol hetkel oli elektrooniline tantsumuusika hästi suur teema ja nemad hakkasid teatud fookuseid ümber seadma. Me jõudsime hästi loomulikult sinna punkti, kus tekkis küsimus, kas me peame üldse sel ajahetkel koos edasi liikuma," selgitas Olljum, kuidas koostöö lõppes.

Warner oli Olljumi sõnul võtnud lepingujärgse kohustuse, et nad justkui peavad bändi järgmise albumi välja andma. "Siis me omalt poolt tõstsime käed püsti ja ütlesime, et meie poolt on okei, me ei nõua teilt seda. Siis tegimegi lühikese kokkuleppe, et kumbki liigub oma teed. Aga siiamaani ma ise suhtlen selle inimesega, kes meid Warnerisse tõi, ja suhted on head."

Olljum lisas, et liikumisi muusikatööstuses dramatiseeritakse üle. "Kui vaadata jalgpallureid, üks hooaeg mängib Liverpoolis, siis läheb Itaaliasse ja kuhu edas," ütles ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: