Klassikaraadio 24 | Miina Pärn: kui sa midagi tahad, siis ütle see välja

Miina Pärn
Miina Pärn Autor/allikas: Klassikaraadio

ERR-i Klassikaraadio tähistab 1. aprillil 24. sünnipäeva ning sel puhul saame kõigi tegijatega lähemalt tuttavaks. Luubi all on saatejuht Miina Pärn.

Millega Klassikaraadios tegeled?

Teen kontserdiülekandeid, albumisaadet, kultuurisaadet "Delta", "Helikaja" ning vahel hilisõhtuti valin muusikat "Fantaasia" saates.

Kuidas Klassikaraadiosse sattusid?

Laulsin Helena Tulve autorikontserdil üht tema lugu ja kontserdiülekandel käis Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder, kes küsis pärast proovi, kas mina olen see tüdruk, kes tahab raadiot teha. Ma tõesti tahtsin raadiot teha ja olin seda mõnele inimesele maininud. Siit moraal - kui sa midagi tahad, siis ütle see välja! Alustasin albumisaadetest, mis on minu suured lemmikud tänase päevani.

Miks Klassikaraadio?

Olen alati Klassikaraadiot kuulanud, eriti maal olles, ja tihti mõelnud, et see oleks tore asi, mida teha. Õpingud muusikaakadeemias sillutasid ka kindlasti teed.

Kas ise raadiot kuulad? Kui kuulad, siis mida?

Ikka kuulan! Klassikaraadiost eelkõige "Delta" intervjuusid põnevate külalistega, kontserdiülekandeid ja "Fantaasiat". Vikerraadiost kuulasin varem alati "Jutusaadet", mida kahjuks enam ei ole. Väga meeldib ka "Aiatark", mida olen mingitel huvitavatel asjaoludel aegajalt kuulama sattunud ja mis tekitab alati vastupandamatut soovi põllumaal revolutsiooni teha ja aiapidamine tõsiselt käsile võtta!

Kõige tähtsamaks pean "Ööülikooli", mis on õhku visanud suured küsimused pealisülesannetest, mille vastustest ma hoolimata aastate möödumisest jätkuvalt väga kaugel olen.

Kes on sinu iidolid?

Võib-olla minu vanavanavanaema, kellest minu enda vanaema jutustas lugusid, mis tegid temast meie perekonnaloos peaaegu et müütilise kangelase.

Plaat, mille võtaksid kaasa üksikule saarele? Miks?

Eberhard Weber - "The Following Morning".

Selle albumi nimiloo alguses on umbes minut aega lindistatud igapäevast sahmimist ja asjade üles sättimist. Mis mulle meeldib, on muidugi sellele järgnev muusika, aga just see algus võiks anda lootust, et suudan lõpuks mingitest pilbastest paadi ehitada ja oma argipäeva tagasi purjetada.

Millise tuntud muusiku või heliloojaga tahaksid intervjuu teha? Miks?

Arvestades õnnelikke juhuseid, oleks peaaegu patt veel midagi soovida. Aga kui, siis Sting. Kui oled kellegi muusikat väiksest peale kuulanud, siis tekib lihtsalt väga palju küsimusi.

Kes on klassikalise muusika kõrval sinu lemmikud popmuusikud?

Plaanisin vastata, et Joni Mitchell, Sting ja Jacob Collier, aga olgem ausad - tegemist on elavate klassikutega!

Elu parim kontserdielamus? Miks?

Nantes'is, festivalil "La Folle Journée". Renaud Capuçon, Nicholas Angelich ja Modigliani kvartett mängisid Ernest Chaussoni kontserti klaverile viiulile ja keelpillikvartetile op. 21. Ma ei tea, mis seal juhtus, aga järsku mulle näidati ja ma kuulsin, mis muusika võib oma parimal hetkel olla. Juhtunu võttis hästi kokku mu sõber, kes karjus läbi lõpuaplausi: "Mängige kasvõi üks noot veel!" Ja ma ei tea, mida ma oleks andnud, et nad oleksid seda teinud.

Viis lugu, milleta ei kujuta enda elu ette?

Mul on viis inimest, ilma kelleta ei kujuta enda elu ette, ilma lugudeta saab küll.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: