Mart Normet ja Rainer Nõlvak kutsuvad Suurbritanniale muusikaga toetust avaldama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rainer Nõlvak ja Mart Normet kutsuvad Euroopa kultuuriinimesi Suurbritanniale toetust avaldama.
Rainer Nõlvak ja Mart Normet kutsuvad Euroopa kultuuriinimesi Suurbritanniale toetust avaldama. Autor/allikas: ERR

Daniel Levi bänd võttis tuld Mart Normeti ja Rainer Nõlvakul ideest avaldada Brexiti-vaevas Suurbritanniale toetust muusika kaudu ning kutsuvad nüüd vahva popurriiga inimesi üle Euroopa ühinema muusikalise algatusega #brexitchallenge.

Mõte, et Euroopa peaks ühiselt Suurbritanniale toetust näitama, pärineb Rainer Nõlvakult, kes UK-s olles helistas Mart Normetile ja arvas, et tuleks kogu Euroopa koos laulma panna.

Ideid oli meestel palju, alustades ühisest laulupoest kuni spetsiaalselt selleks otstarbeks kirjutatud lauluni. "Tabasime naelapea pihta sellega, et Daniel Levil kukuvad Eesti Laulu popurriid nii hästi välja, mis oleks, kui paneks sellise "Please Don't Go" tüüpi popurrii kokku tema bändi abiga," selgitas Normet ERR-ile.

"Helistasin Danielile ja võib öelda, et ta oli kohe nõus," lisas ta.

Kampaania eesmärgiks on levitada ja kaasata inimesi toreda algatusega ühinema, et see jõuaks üle Euroopa laiali. Kindlasti soovitakse jõuda just Suurbritanniasse, et inimesed tunneksid tuge.

Normet rääkis, et alati UK-st pärit sõpradega kohtudes läheb jutt ikka Brexiti peale. Tema sõnul on meil Eestiski praegu palju muresid ja võib-olla oleks taolist kampaaniat vaja siingi. "Kuid nii hullu olukorda vist küll üheski teises Euroopa riigis pole, kus on totaalne teadmatus ja segadus, mis saama hakkab. Tore, kui saame oma toetust näidata," sõnas ta.

Algatusega oodatakse ühinema kõiki muusikasõpru üle Euroopa või miks mitte ka üle maailma. Laulda võib isetehtud popurriid või kas või lihtsalt Suurbritannia muusikaloomingut. "Tore, kui lisaks debatile toimuks ka kultuuriväljas selline võnge," arvas Mart Normet ning leidis, et see teeb ainult head, kui ka kodanikud ja kunstnikud on sotsiaalselt aktiivsed.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: