Teismelise poisi hobi on ketramine: hakkas külge ja enam lahti ei saa

16-aastane Markos Liivrand armastab lõnga teha. Kummaline hobi sai alguse perekoer Morrisest, kelle karva ei raatsinud poiss ära visata.

"Ma ei soovinud karvu ära visata, siis ma uurisin internetist ja leidsin, et nendest saab teha lõnga," rääkis Markos ETV saates "Ringvaade", kuidas tema hobi alguse sai.

Esimese kedra tegi Markos pintslist ja CD-plaadist, läinud suvel sai Markos lõpuks päris voki. "Selle ma sain oma vanavanemate laka pealt," ütles poiss.

Kuigi ketramine on olnud läbi ajaloo pigem naiste töö, ei arva Markos, et mehed ei võiks seda teha. "Kuna soov oli nii suur, mõtlesin, et mis meestel viga on, et seda teha," põhjendas ta.

Ema Siret Liivarand on õnnelik, et Markos teeb midagi teistsugust. Valminud lõnga peab aga ema ise villasteks sokkideks kuduma. "Eks ta on mind sundinud, aga kuna kudumine on mulle koolis meeldinud, siis teen. Isegi puhkepäevadel meie veel magame, tema juba ketrab," ütles Markose ema.

Markosele meeldib, et ketramine hoiab teda arvutist eemal. "See on mulle lihtsalt külge hakanud ja enam lahti ei saa," ütles Markos, et ketramine on väga rahulik tegevus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: