Nero Urke poeg näitlejaks saada ei taha: mulle ei meeldi olla laval, kus kari inimesi mind vaatab

Eesti kõige kallim film "Kapten Morten lollide laeval" pani koos näitlema isa Nero ja poeg Johannes Thor Urke. Viimane luges sisse peategelase ehk Morteni teksti. Kuid näitlejaks saamise plaane ta ei pea.

"Lõbus, lahe. Mulle meeldis," märkis Johannes Thor ja lisas, et keegi teda eraldi õpetama selleks ei pidanud. "Enamjaolt tegin ma seda omast peast."

"Ma kuulsin ja nägin seda kõrvalt ja olin täitsa imestunud, kuivõrd ladusalt ja loomulikult tal see kõik edenes," märkis Nero, kes mängib filmis rohutirts Felixit. Stanislavski meetodi koolitust ta pojale kodus ei teinud.

"Lihtsalt kolm päeva pärast kooli käisime peale lugemas ja see oligi kõik," rääkis Johannes Thor. Ta tunnistas, et see oli lõbusam kui koolis käimine.

"Peaaegu kõikidel tegelastel peale Morteni on selles filmis kaks poolt. On see inimese pool ja see putukavorm, kes on selles laevameeskonnas. Minu tegelane onu Felix on putukavormis rohutirts. Väga heasüdamlik tegelane, kes on sattunud halvale teele," märkis Nero.

Johannes Thorile meeldis väga onu Felixi karu. "Tal oli selline mängukaru, mida ta igal pool kaasas kandis." Ta loodab, et filmile tuleb ka järg. Morteni järgmine seiklus võis toimuda Antarktikasse oma ema juurde.

Nero märkis, et vara rääkida sellest, kas tema poeg käib nüüd isa jälgedes. "Minul ei ole siin midagi suunata, sest see on ikkagi selline eriala, et seal peab olema endal vastupandamatu vajadus."

Johannes Thor märkis, et tema näitlejaks saada ei taha. "Mulle ei meeldi teatris olla laval, kus kari inimesi lihtsalt vaatab sinu poole."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: