Klassikaraadio 24 | Marge-Ly Rookäär: oleksin tahtnud kohtuda Ernesaksaga

Marge-Ly Rookäär
Marge-Ly Rookäär Autor/allikas: Erakogu

ERR-i Klassikaraadio tähistab 1. aprillil 24. sünnipäeva ning sel puhul saame kõigi tegijatega lähemalt tuttavaks. Esimesena võtame luubi alla toimetaja Marge-Ly Rookääru.

Millega Klassikraadios tegeled?

Tegelen Klassikaraadio saatekava planeerimisega, toimetan argipäevast kultuurimagasini "Delta", koorimuusikasaadet "Luukamber" ja teen kontserdiülekandeid. Erilise armu ja tähelepanu all on kõik koorimuusikaga seonduv.

Kuidas Klassikraadiosse sattusid?

Juhuse tahtel, saatuse saatel, õnnemärkide järgi. 20 aastat puhast rõõmu!

Miks Klassikaraadio?

Ainus raadiojaam, mis ei risusta audiokeskkonda.

Kas ise raadiot kuulad ja mida täpsemalt?

Kuulan kogu aeg raadiot ja erinevaid kanaleid - meilt ja mujalt.

Kes on sinu iidolid?

Karismaatilised inimesed - sirgeselgsed, positiivsed, julged, uudishimulikud, empaatiavõimelised. Inimesed, kes pelgalt oma olekuga innustavad ka teisi.

Plaat, mille võtaksid kaasa üksikule saarele?

Kogumik Bachi muusikaga - lõputute avastamiste allikas.

Millise tuntud muusiku või heliloojaga tahaksid intervjuu teha? Miks?

Oleksin tahtnud kohtuda Gustav Ernesaksaga. Praegu meil Ernesaksa mastaapi meest ei ole.

Kes on klassikalise muusika kõrval sinu lemmikud popmuusikud?

Mul ei ole popmuusikas lemmikuid, on teatud kümnendid või voolud, mis panevad kõrvu kikitama.  Eelkõige peab mind köitma muusika ise, seetõttu punast joont popi ja klassika vahele ma ei tõmba. Nagu on öelnud Jüri Reinvere: "Kui Mozart elaks täna, oleks tal kindlasti taskus vähemalt ühe Eurovisiooni lauluvõistluse võit."

Elu parim kontserdielamus?

Elu parim kontserdielamus võib olla iga kontsert! Kontserdile ei tohi minna eelarvamusega - siis tegeledki sellega, et kas lükkad oma eelarvamust ümber või kinnitad seda. Kontserdielamus on seotud väga paljude detailidega - köitev ja usutav interpretatsioon, muusikute lavaline sarm, meelipaeluv repertuaar, eriline kontserdikaaslane jpm. Kontserdielamus on miski, mis kannab su mõtteid mitu päeva ja teeb sind paremaks teiste vastu.

Viis lugu, milleta ei kujuta enda elu ette?

Ausalt öeldes ei kujuta elu ette, kui poleks hoopis vaikust. Vaikust on väga vähe ja aina vähemaks jääb. Elame ajas, kui vaikust tuleb juba osta.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: