X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Mari Kalkuni autobiograafilise taustaga laul "Läbi katsa kalamere" sai video

Mari Kalkun
Mari Kalkun Autor/allikas: Pressimaterjalid

Fotograaf Kaupo Kikkas tegi video Mari Kalkuni autobiograafilise taustaga loole "Läbi katsa kalamere".

"Läbi katsa kalamere" (eesti keeles läbi kaheksa kalamere) jutustab elus olulistest äratundmishetkedest ja pöördepunktidest. "Sageli tuleb maailmas ringi rännates teha pikad tiirud mõistmaks, et see, mida otsid, ootab sind seal, kust oma teekonda alustasid," avas loo tausta Mari Kalkun, kes armastab ühendada omaloomingut pärimusega.

Nii on ka selle võrukeelse laulu lõppu põimitud regilaul kui mõistukõne, mis ärgitab kuulajat tunnetama oma juuri. "Mina tajun regilaulu kui iidset luulevormi, kuhu on peidetud vastused paljudele olulistele küsimustele. Kuigi aeg on muutunud, on inimese põhiolemus ja mured-rõõmud jäänud ikkagi suuresti samaks," arvas ta.

Kalkun lisas, et on video režissööri, fotograaf Kaupo Kikkase ande suur austaja. "Mind liigutas hingepõhjani Kaupo osalusel sündinud žanriülene teos "Saja lugu", kus ka ise kaasa lõin. Sealt sündis idee koostööks. Tunnen, et minu ja Kaupo loomingut ühendab püüd igavikuliste teemade poole, seega peaks meie looming üksteist täiendama," lausus ta.

"Läbi katsa kalamere" on pala Mari Kalkuni kolmandalt sooloplaadilt "Ilmamõtsan" (2017). Album anti lisaks Eestile välja ka Saksamaal, Jaapanis ja Suurbritannias. Briti ajaleht The Guardian valis selle 2018. aasta kümne parima maailmamuusika albumi sekka.

Albumi pealkiri, mis eesti keeli tähendab maailma või ilmalaant, on olnud justkui omamoodi ettekuulutuseks, viies muusiku lisaks kodupublikule esinema Saksamaale, Inglismaale, Jaapanisse, Šotimaale, Soome, Rootsi, Islandile, Belgiasse ja Luksemburgi.

Eestis näeb Mari Kalkunit Tallinn Music Weekil 30. märtsil kell 23 Vabal Laval.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: