R2 õhtuse vööndi ankeet | Madleen & Luke: valime lugusid, mis liigutavad meid

Luke ja Madleen Teetsov-Faulkner
Luke ja Madleen Teetsov-Faulkner Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Ankeedile vastasid saate "Lost In Music." saatejuhid Madleen & Luke.

Mis saatega on tegemist?

Muusika tekitab meis suurt elevust ning see saade on iganädalane peatus sellel imelisel ja imelikul rännakul uue muusika leidmisel. Soovime jagada kuulajatega seda eufooriat lugude, artistide ja muusika žanrite tutvustamisel, lootes, et ühetunnise saate jooksul kasvõi üks lugu hiilis naha alla, tegi südame soojaks või pani keha värisema. Võib kõlada naiivselt, kuid see on tõesti meie aus missioon. Me armastame muusikat koos kõigi selle elementidega. Väga raske on eelistada üht stiili teisele. Lihtsaim kirjeldus oleks ehk see, et Madleen ja Luke valivad lugusid, mis liigutab neid ning loodetavasti ka nende kuulajaid.

Artist, keda oled kõige rohkem oma saates mänginud?

BEAK ?! Nende materjal on meie silmis perfektsus-jõuline, unikaalne ja tõeliselt lummav näide žanrite kokkusulamisel.

Kuidas leiad uut muusikat?

Uuuhhh. Eks viise on palju. Internetis tunnid kaovad nagu minutid. Jälgides lemmikute record label'ite uusi väljaandeid, põnevaid artikleid lugedes, plaadipoodide veebilehekülgi läbi kammides. Bandcamp, soundcloud ja youtube endiselt head sõbrad. Kuigi peab tõdema, et põnevad soovitused tulevad tihtipeale just sõpradelt ja muusikute kaudu, kes tuuritades läbi Tallinna jagavad oma lemmikartiste kodumaalt, kelleni muidu oleks ehk raske ise jõuda. Samuti plaadipoodides ja plaaditurul. Kohalikele soovituseks kindlasti oma sammud seada World Clinic, Biit Me, Terminali poodidesse. Müüjad on väga sõbralikud ning teadlikud.

Kes on sinu iidolid?

Omanäolised tugevad kirglikud karakterid, kelle iseloom tuleb välja ka nende muusikalises käekirjas. Neid on mitmeid, aga kohe tulid pähe Mark. E. Smith, PJ Harvey, John Coltrane, John Lydon, Thurston Moore, Frank Black, Chuck D, John Peel, Andrew Weatherhall, James Lavelle, Stretch & Bobbito, Andy Stott, Aphex Twin.

Kas ise raadiot kuulad? Kui kuulad, siis mida?

Kuulame aina rohkem. Autos kõlab enamasti Raadio 2 ja Klassikaraadio. Internetivahendusel kohalik IDA Raadio ning Raadio 2 podcastid, teised lemmikud on NTS Radio ja Balamii Radio. Hea eklektiline valik ja huvitavad saated. Nii mõnegi aarde oleme leidnud enda jaoks just NTS saateid kuulates. Vahva moment oli leida näiteks ühe lemmikbändi Bo Ningeni saade. Nende enda muusika jääb pigem 1960ndate psühhedeelse garage rocki raamidesse, aga nende raadiosaade... Mega! Ei mingeid piire, kui mälu ei vea alt, sai just ambient lugusid kuhjaga.

Vinüül, CD, mälupulk, arvuti või miski muu? Miks?

Kasutame enamasti USB-pulki, arvuti jätame koju. Vinüülidel vaheldumisi, aina rohkem tuleb ka kassette ette, mida tahaks katsetada väljas mängides.

Plaat, mille võtaksid kaasa üksikule saarele? Miks?

Iggy Pop "The Idiot". Tuli pilt ette rannal liiva sees tantsides nii päikese käes kui ka tähistaeva all. Päris mõnus!

Viimane plaat, mille ostsid?

Täiesti viimane, Звуки Му omanimeline album aastast 1989. See sai soetatud Vilniuse plaadipoe Thelonious omaniku soovitusel. See vinüül oli pimesi ost, aga kui sai mainitud, et Brian Eno produtseeris selle, läks kaubaks. Mida kauem me aega seal veetsime, seda enam meie vestlus uute plaatideni viis. Enamjaolt just nõukogudeaegne jazz, post punk ja kraut, need albumid leidsid endale uue kodu.

Viis lugu, milleta ei kujuta enda elu ette?

Massive Attack- "Unfinished Sympathy"
23 Skidoo - "The Gospel Comes To New Guinea"
Orange Juice - "Falling and Laughing"
De La Soul - "Stakes Is High"
Bauhaus - "Bela Lugosi's Dead"

Lugu (või plaat), mida oled alati vihanud? Miks?

Pharrell Williams - "Happy". The end!

Miks peaks sinu saadet kuulama?

See saade on uudishimulikule ja avatud inimesele, kes ei karda kompida uutes avarustes. Samuti naeruteraapia käib saates muusikaga käsikäes, kuna tegemist on elurõõmsate saatejuhtidega. Hehe, ei saa kohe mitte kuidagi tõsiseks jääda.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: