Artise vallutab VI lastefilmide festival

"Supermerisiga" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kinos Artis algab 6. Euroopa lastefilmide festival, mis toob noorte kinosõpradeni kuus uut ja kvaliteetset filmi ja animatsiooni.

25. märtsist 7. aprillini kestva festivali programm keskendub eelkõige koolilastele ja lasteaia vanematele rühmadele. Filmid käsitlevad väga erinevaid teemasid: nutisõltlasest poisi looduseavastust, imelist Lapimaa loodust ja loomariiki, bänditegemise võlu ja valu, prantsuse kuldajastu kultuuri, Läänemere reostust jne. "Soovime selle mitmekesise filmivalikuga avardada koolilaste silmaringi ning pakkuda samastumisvõimalust teiste Euroopa lastega," sõnas Artise programmijuht Inga Eelmäe.

Festivalil linastub võimas loodusfilm "Taiki" (Holland/Rootsi 2019), mis jutustab arvutisõltlasest poisi peretülist ja põgenemisest suurde põlismetsa, kus ta sõbruneb metsiku hundiga. Film räägib urbaniseerunud perekonna tagasipöördumisest loodusläheduse ja üksteise jaoks olemas olemise poole. Vahva seiklusfilm "Supermerisiga" (Soome 2018) on hoogne ja fantaasiarikas film koolitüdrukust, kes omandab võime muutuda supermeriseaks ning hakkab päästma Läänemere reostuse käes vaevlevaid heeringaid.

"Bändipoisid" (Norra/Rootsi 2018) on aga hullumeelne road-movie noortekambast, kes on võtnud oma südameasjaks minna muusikakonkursile, kuid peab rinda pistma erinevate takistustega, sealhulgas solisti täieliku viisipidamatusega. Film on võitnud mitu olulist auhinda, sealhulgas Kristallkaru 2018 Berliini filmifestivalil.

Vaatajatel on võimalus nautida ka omanäolise stiiliga animatsiooni "Dilili Pariisis" (Prantsusmaa/Saksamaa/Belgia 2018), mis jutustab väikse tüdruku Dilili seiklustest kuldajastu Pariisis, kus ta puutub kokku paljude tollaste Prantsuse kultuuri suurkujudega nagu Marie Curie ja Marcel Proust. See nõiduslik muinasjutt on ka suurepärane ekskursioon tutvumaks kuulsa Pariisi arhitektuuriga.  

Samuti rõõmustab programm lapsi ja peresid juba palju südameid võitnud filmiga "Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus" (Prantsusmaa/Soome 2018), mis jutustab nõrgukese põhjapõdravasika võitlusest ellujäämise nimel metsikus, kuid kaunis Lapimaa looduses. Otse loomulikult saab näha ka Eesti Nukufilmi uut suurprojekti "Kapten Morten lollide laeval" (Eesti/Iirimaa/Belgia/Suurbritannia 2018), mis on juba hitt Prantsuse kinodes ning valitud enam kui 40 rahvusvahelise festivali filmiprogrammi.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: