Els Himma tütar Nancyst: nimi on teda kõvasti kasvatanud

Foto: Sten Teppan

Laulja Els Himma leidis tee lavadele 1960ndatel aastatel. Muusik Lembit Himma pidi kolm korda kutsuma, enne kui nooruke Els võttis kutse vastu, liitus džässihuviliste muusikutega ja alustas lauljateed. Sellest sai aga alguse ka perekond, kuhu sündisid tütred Nancy ja Helen.

Els Himma rääkis Vikerraadio saates "Käbi ei kuku", et on kogu lapsepõlve muusika sees olnud. Tema ema oli suur muusikasõber, kes mängis kitarri ja klaverit, aga peres kuulati ka palju raadiot. "Mu õde abiellus Läti ooperilauljaga. Ma olen suviti Lätis olnud, kui ma veel kümneaastane ei olnud, käisin seal ja kuulasin ooperimuusikat hommikust õhtuni," selgitas Himma, kuidas tema muusikutee alguse sai.

Ühel hetkel otsustas Els astuda ka Georg Otsa muusikakooli, kuid ei pääsenud tervisetõendi puudumise tõttu sisse. Rohkem Himma muusikakooli proovima ei läinud. "Vend ütles hiljem, et jumal tänatud, et sa sinna ei läinud, nad oleksid sind Vene häälekooliga ära koolitanud seal," tõdes naine.

Himma tunnistas, et on alati armastanud laulda, kuid lauljaks saamisest ei unistanud. "Ma elasin rohkem muusikas, ma ise ei mõelnud, et minust peab kuulus laulja saama. Minus ei olnud absoluutselt sellist asja," ütles Himma.

Professionaalne lauljatee algas Himma jaoks ootamatult, kui tema tulevane abikaasa ja muusik Lembit Himma jalutas naisele tänaval vastu ja kutsus teda laulma. "Läksin kohale ja sinna ma jäin. Avaldasin noortele meestele muljet. Igaõhtune töö, uute laulude õppimine ja praktika, mis ma sealt sain, see on täiesti hindamatu," ütles Himma.

Kolleegidest sai perekond

Läks mitu aastat, enne kui Lembitust ja Elsist sai paar. Nancy sündis perre, kui Els oli 25-aastane ning Els tunnistas, et oli lausa fanaatiline noor ema. "Ma olin ise kasvanud peres, kus oli lapsi, ma nägin õdedel lapsi sündivat, oli igat masti. Väikesed lapsed on ju hästi armsad ja mina olin täiesti valmis," ütles ta.

Lembit ja Els Himma, 1960ndad Autor: Heino Vilms/ERR

Oma erilise nime sai Nancy spordimaailmast. "Nagu kõikidel emadel, nende tütar on nii eriline, et tema peab ka erilise nime saama. Kuna oli Vene aeg, siis oli mul mingi protest sees ja panen nime, milles on iseenesest irriteeriv moment sees. Ma vaatasin olümpiamängude raamatut ja seal oli üks väga kaunis, graatsiline tõkete ületaja, kelle nimi oli Nancy," meenutas Els.

Naine tõdes, et perekonnaseisuametis oli tal raske tütre erilist nime läbi suruda. "Vanem daam pidi peaaegu püsti tõusma laua tagant ja imestus oli tal suur. Ta ei tahtnud seda panna, aga mina surusin omakorda oma tahtmise läbi," naeris ta.

Omale teadmata pani Els tütrele nime, mis intrigeerib inimesi pidevalt ja kogu aeg. "See on teda ka kasvatanud kõvasti. Sellepärast on teda kõvasti narritud, selle nime pärast. Ega ta väga õnnelik oma nime pärast ei olnud tol ajal," tõdes Els.

Väike Nancy oli Elsi sõnul pöörane laps, kes oli ka väga häbelik. "Oli näha, et ta on ebalev. Mingi klaasseina tegemine enda ja teiste vahele, aga see on loomuses, mitte tahtlik, vaid lihtsalt ongi distants," arutles Els.

Nancy lisas, et talle meeldis lapsena tegeleda pigem loomadega. "Neid ma korjasin iga nurga pealt metsas. Meil keldris olid väikesed kassipojad, keda ma käisin toitmas," ütles Nancy ja Els naeris, et lisaks sellele tõi tütar koju koeri. "Ma ei saa lastele keelata ka kõike, ma tean ise ka, et vabadus on tore asi," selgitas ta.

Laulmisest enam huvitas Nancyt lapsena ratsasport. 11-aastaselt saatis Els lapse ratsutamistrenni. "Alla andes tema iseloomu ühele joonele, mis on ikka päris hirmus, kui ta midagi tahtma hakkab, siis sellele lõppu ei tule, enne kui asi on lahendatud," naeris Els.

Nancy tõdes, et sai sama tunda oma tütre Anna-Lisa Himma puhul. "Ta oli vist veel noorem ja piinas mind igal õhtul käed puusas ja ei lasknud mind magama, kui ma ei olnud temaga arutanud seda asja, millal ta talli saab ja võistlema hakata," tõdes Nancy.

Nancy enda lauljakarjäär sai hoo sisse 1994. aastal, kui hakkas Viking Line'i laeval tantsutrupiga esinema. "Sarnaselt emale ma ei mõelnud mingile karjäärile. Tol ajal ei olnud võimalik," ütles Nancy, et muusikutee tuli talle ootamatuna. "Otsest tegevusplaani või suuri ambitsioone, et ma tahaks seda või teist, ei olnud. See tuli kuidagi töö käigus," ütles Nancy.

Nancy, "7 Vaprat" Autor: Toomas Tuul/ERR

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: