"Ongi Koik" | Sissevaade koalitsoonikõnelustesse

Satiirisaade "Ongi Koik" tegi koos korrespondent Panna Kottaga lülituse koaltsioonikõnelustele, et vahendada viimaseid uudised. Samuti uuriti, millega tegelevad praegu Reforierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

"Koalitsioonikõnelustes on praegu väike paus, aga nne pausi otsustasid Keskerakonna, Isamaa ja EKRE esindajad midagi süüa," ütles Kotta ja kinnitas, et kogu tänane hommikupoolik kuluski sellele, et arutati, mida lõunasöögiks tellida. "Isamaa soovis mulgi putru, EKRE pooldas Viini šnitslit ja Keskerakond suppi, viimaks jõuti ühisele seisukohale, et tellitakse pitsat, aga selle järel algasid arutelud, et mida pitsa peale panna."

"Kui singi osas oldi ühel meelel, siis teised lisandid tingisid suure sõnasõja," tõdes korrespondent ja selgitas, et EKRE esindajad pakkusid välja, et pitsa peal võiks olla ananass, aga see eeldaks Eesti Vabariigi põhiseaduse ümbertegemist. "Isamaa leidis, et pitsa peal võiksid olla seened ja Keskerakond jäi selle juurde, et pitsa peal võiks olla punane paprika, selles küsimuses üksmeelele ei jõutud ning nõnda suundutigi lõunapausile, et pärast puhanuna, kuid näljasena uuesti läbirääkimistesse asuda."

Kotta tutvus ka Reformierakonna tegemistega, kinnitades, et nad on küll koalitsioonikõnelustelt kõrvale jäänud, aga võib öelda, et nad ei ole saba sorgu lasknud. "Reformierakonna esinaine Kaja Kallas trotsib halba poliitkliimat vapralt ning käib julgelt Andrus Ansipi poolt saadetud seemneid nosimas," tõdes ta.

Sotsiaaldemokraadid on Panna Kotta sõnul aga pöörunud hoopis politsei poole. "Kõik Eesti sotsid on väga löödud ning nad on pöörunud politsei poole, et teha kindlaks, kes neid lõi," ütles ta ja rõhutas, et sotside valimistel põrumist võib tõlgendada demokraatiana.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ongi Koik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: