Eestlane püstitas paraplaaniga rekordi: aju mõtleb vaid, et on vaja ellu jääda

Mootorvarjulendur Lauri Kadakas lendas paraplaaniga rekordilised 1132,7 kilomeetrit. 15 tundi järjest õhus olnud eestlane selgitas, et tegi seda armastusest lendamise vastu.

"See tunne, mis seal õhus olles, see kolmas dimensioon, mida maa peal ei tunneta, on tunne, mis paneb iga ilusa ilmaga taevalaotusi avastama," põhjendas Kadakas.

Rekordi püstitas Kadakas Austraalias. "Hea kliima ja idatuuled, mis annavad taganttuule eelise. Teiseks sirge tühermaa, mida läbib tee," kirjeldas Kadakas.

Maailmarekordi püstitamisel startis Kadakas jalgadelt ning ta võttis kaasa suure koguse bensiini, sest soorituse mõte seisnes eelkõige lennu kestvuses. Õhus sai paraplaaniga sõita umbes 80 kilomeetrit tunnis. 

Kuigi mehel oli kaasas poolteist liitrit vett, ei jõudnud ta õhus tilkagi juua. "Keha töötab adrenaliini peal, sul on ellujäämisinstinkt. Ainuke asi, mida aju mõtleb, on see, et on vaja ellu jääda. Janu ja söögiisu polnud," ütles Kadakas, et need meenusid alles maandudes.

Kokku lendas eestlane 1200 km, millest 1132,7 oli sirgjoonelisest. Mees tunnistas, et algne lootus oli teha üle 1200 kilomeetri sirgjoones. "Kaotasin kolm-neli tundi lennates taganttuule ära," ütles Kadakas, et seejärel suurenes ka küttekulu. Senine kehtiv maailmarekord oli 1105 kilomeetrit.

Kadakas ütles, et uued sihid on juba silme ees. "Ikka samade asjadega," ütles mees, et püstitatust rekordist talle ei piisanud.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: