Martti Helde filmi "Skandinaavia vaikus" tunnusmeloodiaks on Mick Pedaja lugu "Moment"

Mick Pedaja
Mick Pedaja Autor/allikas: Martti Helde

29. märtsil kinodesse jõudev Martti Helde täispikk mängufilm "Skandinaavia vaikus", millele on muusika loonud muusik Mick Pedaja. Filmi tunnusmeloodiaks on lugu "Moment", millele valmis ka temaatiline video.

"Ma olen alati unistanud sellest, et filmimuusikat teha," sõnas Pedaja ja tunnistas, et ta on ka ise suur filmimuusika fänn. "Alati kinos istudes vaatame abikaasaga tiitrid lõpuni, et näha, kes on filmile muusika loonud, eriti hindan selliseid autoreid nagu Steve Reich ja Philip Glass."

 "Skandinaavia vaikuse" koostööni jõuti läbi režissöör Martti Helde initsiatiivi. "Mick sai kaasatud heliloojana väga varajases etapis, mul oli tunne, et Micku maailmatunnetus heliloojana on miski, mis filmiga hästi klapiks, seetõttu kasvas meie mõlema looming ajapikku kokku ja mulle tundub, et see on ekraanil hästi nähtav," kinnitas Helde ja rõhutas, et sellised koostööd on tohutult inspireerivad.

 Lugu valmis juba kolm aastat tagasi, mistõttu on see ka mõneti erinev Pedaja praegusest loomingust. "Filmi valmimine viibis, kuna ilma tõttu ei olnud võimalik võttepäevi planeeritult ellu viia, seetõttu jäi ka juba valmis kirjutatud muusika ootele," selgitas ta ja kinnitas, et oli kolm aastat tagasi teises eluetapis kui praegu. "Minu looming oli kindlasti erinev sellest, mida ma teen täna, nüüd hiljuti tulin aga selle konkreetse singli juurde värske pilguga tagasi ja produtseerimise mõttes andis see, et sain lisada värskeid detaile ja uusi nurki, loole kindlasti juurde."

Muusikavideos on kasutatud lõike "Skandinaavia vaikuse" mängufilmist ning see on loodud sama loomingulise meeskonna poolt, kes on ka mängufilmi loomisprotsessi juures osalenud.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: