Haapsalust pärit maailmaränduril sündis Vietnamis laps ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: hakkametegutsema.ee

Maailmarändur Meigo Märk alustas 2014. aastal Tallinnast ümbermaailmareisi, lõppeesmärgiks läbida 40 075 kilomeetrit. Mehe teekond on saanud ootamatu hingetõmbepausi, sest seitsmendal märtsil sai mees Vietnamis isaks.

Haapsalust pärit Märk kohtas ümbermaailmareisil oma praegust abikaasat, vietnamlannat, kellega abiellus eelmise aasta oktoobris. "Väga palju asju juhtus selle pika jalutamise ajal, mida ei oleks osanud ette kujutada. Praegu kulub pikem puhkus igati ära, kuna pärast 20 000 kilomeetri pikkust jalutamist tekkisid mul terviseprobleemid, sest kandsin rasket seljakotti," selgitas Märk "Vikerhommikus", et lapse sünni järel võetud puhkus on vajalik.

Esimesed kaks nädalat lapsevanemana on Märgi sõnul olnud väsitavad. "Selja taga on mitu magamata ööd, aga tunded on muidugi kirjeldamatud," rõõmustas ta.

Pere kolis ajutiselt Märgi naise vanemate koju Vietnamis, kuid mees loodab taas teele asuda juba aasta lõpus. "Mina jätkaksin ainult jalutades kasutamata ühtegi mootorsõidukit ja tütar ja abikaasa sõidaksid minu lähedal väikese matkaautoga, et ma ei peaks muretsema öömaja ja asjade pärast nii palju kui varem," kirjeldas ta plaani.

Perel on plaanis pärast hullumeelset retke jääda vähemalt mõneks ajaks paikseks Eestisse, kuid see saab juhtuda alles viie aasta pärast, kui Märk on läbinud endale eesmärgiks seatud 40 075 kilomeetrit. "Kiirus ei ole minu jaoks nii oluline, vaid kogemuste kvaliteet ja kuidas ma nende rännakute jooksul arenen," ütles Märk, et ei kiirusta kodumaale tagasi.

Mees lisas, et ka tema perekond ei ole survestanud meest tagasi Eestisse tulema. "Ma julgen väita, et kogu mu perekond on suured rändurid ja ema on tulnud mulle külla selle viimase viie aasta jooksul nii Kreekasse, Türki, Nepali kui ka Vietnami ja oleme koos teinud hullumeelseid rännakuid," ütles Märk, kes on praegu matkanud 22 riigis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: