ETV2 seiklussari "Meelte sagedus Amazonases" näitab vihmametsa romantilist poolt

Foto: Johan Kullerkup

Kolmapäeval esilinastub Sõpruse kinos ETV2 uus seiklussari "Meelte sagedus Amazonases". Saatesarja peategelased Jakob Rosin ja Ivo Tšetõrkin tunnistasid, et Amazonase ümber käivad tihti jutud, mis tõele ei vasta ning džunglielu on palju ohutum kui paistab.

"Inimesed ikka kardavad seda, mida nad ei tunne ja paraku taastoodetakse igasugustes reisifilmides ja -artiklites, et kui kõva mees ma olin, et seal ära käisin. Aga tegelikult võib Amazonas olla väga romantiline ja ilus. Me selle valmiva sarjaga ei taha ainult Rambo kombel metsas müttamist näidata," ütles Tšetõrkin Raadio 2 hommikuprogrammis.

Tšetõrkin ise peab Amazonast oma teiseks koduks ning kinnitas, et ka sügaval metsas viibides ei seisnud reisilsellid kordagi silmitsi reaalsete ohtudega.

Sünnist saati pime saatejuht Jakob Rosin avastas Amazonast lõhnade järgi. Rosina sõnul meenutas Amazonas Tallinna botaanikaaia troopikamaja lõhna. "See lõhn on selline rikkalik ja muutub iga paari sammu tagant, sest liigirikkus on seal tohutu. Olgu see poolkõdunenud puu või palm, mida pigistades sa saad külma mahla juua," kirjeldas ta.

Tšetõrkin lisas, et ka tema püüab seigelda kõikide meelte abil ning Jakob oli talle suureks eeskujuks. "Mul ammu enam ei piisa, et äge oleks kuskil, et ma läksin kuhugi ja nägin midagi. Meie sensoorium on palju laiem ja meeli on meil rohkem kui kuus või seitse. Läbi Jakobi sai õppida, mismoodi tunnetada maailma nende teiste meeltega," selgitas ta.

Ka sarja vaatajaid püütakse meelitada saates nähtu üle järele mõtlema. "Võib-olla on pikemad kaadrid, kus sa vaatad, kuidas paat sõuab, aga seal on ühtlasi väga ilus heli taustaks. Kes on harjunud kinost vaatama ainult "Kiireid ja vihaseid", kus iga kahe sekundi tagant kaader vahetub ja kui kolm sekundit on üks kaader, siis läheb käsi vaikselt popkorni poole, võib hakata seda vaadates igav. Aga kui sa lased ennast kanda, siis ma loodan, et see saab olema ilus," lubas Tšetõrkin.

"Meelte sagedus Amazonases" alustab ETV2 eetris 30. märtsil kell 21.30.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: