Lastele mõeldud muuseumis USA-s eemaldati Michael Jacksonit puudutavad eksponaadid

Michael Jackson
Michael Jackson Autor/allikas: Scanpix/Reuters

Indianapolise lastemuuseumis USA-s eemaldati väljapanekult Michael Jacksonit puudutavad esemed.

Eksponeeritud asjade hulgas ei saa enam näha kaabut ja kindaid, mida Jackson laval kandis, samuti võeti näituselt maha Jacksoni plakat, vahendas Independent.

Kolm eset eemaldati väljapaneku hulgast skandaalse dokumentaalfilmi "Leaving Neverland" tagajärjel. Filmis, mis esilinastus Sundance'i filmifestival ja on tänaseks jõudnud HBO voogedastusse, süüdistavad kaks kaks poissi, Wade Robson ja James Safechuck Michael Jacksonit seksuaalses ärakasutamises.

Muuseumi direktor Chris Carron kommenteeris, et esemed, mida näitusel eksponeeritakse, peaksid rääkima lugusid suure iseloomuga inimestest. "Maailma suurima lastemuuseumina oleme me sellistel teemadel oma külastajate suhtes tundlikumad kui paljud teised," teatas muuseum, kuid lisas, et esemed eemaldati, kuni olukorda põhjalikumalt analüüsitakse.

Samas on väljapanekul alles Micheal Jacksoni pildid, mis olid näituse "Laste võim" osaks. Pildid olid seotud teismelise Ryan White'i looga, kes sai vereülekande järel HIV-i ja suri 1990. aastal 18-aastaselt. Jackson pühendas talle laulu "Gone Too Soon". "Ryani vanemad pidasid Jacksoni lahkust suureks osaks Ryani loost ja Jacksoni pildid on lahutamatu osa ekspositsioonist," selgitas muuseumi esindaja.

Jacksoni pärandit haldav Jackson Estate on väidetavate ohvrite süüdistusi eitanud, nimetades neid valetajateks ja õnneotsijateks. Ühtlasi andis andis Jackson Estate telekanali HBO kohtusse, nõudes popikooni maine ja pärandi kahjustamise eest sada miljonit dollarit.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: