Propeller tähistab juubelit: oleme ikka olnud mõtteloiduse vastu

Legendaarne eesti punkparoodiabänd Propeller tähistab oma 40. juubelit, mida tähistatakse kahel suurel kontserdil.

Juubelikontserdil astuvad üles kauaaegsed Propelleri liikmed Peeter Volkonski, Peeter Malkov, Peeter Määrits, Priit Kuulberg, Ain Varts, Riho Sibul ja alates 2013. aastast trummarina kaasa lööv Aneta Varts. 40 tegevusaasta jooksul on bändi kuulunud veel Urmas Alender ning Ivo Varts.

Bändiliimnete sõnul oli neile endale ka üllatuseks, kui kiiresti bänd 40 aastat tagasi populaarseks sai. "80. aasta oli meil tõesti nii, et kõikidel nädalavahetustel oli meil kaks mängu, mõnikord isegi mitu," meenutas Ain Varts.

Bändi ninamees Peeter Volkonski ütles, et Propelleri muusika on tänapäevani aktuaalne. "Me oleme ikka olnud kogu aeg mõtteloiduse vastu. Kui meil tol ajal oli põhiline hüüdlause "Perse disko!" siis see ei ole kuskile kadunud. Disko kui niisugune oli nõukogude kõige soositum, nad tabasid ära, et disko on see, mis meile sobib, tuim tümps, kus keegi ei mõtle midagi," arutles Volkonski.

Propelleri 40. juubeliks ilmub kogumik, kuhu on klassikaliste salvestuste kõrvale koondatud hulk põnevat kontsertmaterjali aastatest 1980 ning 2005. "Üks plaat on meie hitid ja teine vinüülplaat on seni avaldamata materjal, mis on salvestatud kassettmakiga Sputnik - 401 ühe mikrofoniga rahva seest kellegi kuulaja poolt," rääkis bändiliige Priit Kuulberg.

Bändiliikmete sõnul on tore oma vanu lugusid mängida, sest nostalgia on au sees ja need laulud pole tihti üldse kergete killast. "Kui hakata vaatama, siis Propelleri lugudest pole kavereid tehtud, keegi ei mängi ära," ütles Volkonski bändiliikmete naeru saatel.

Propelleri juubelikontserdid toimuvad 26. märtsil Tartus ja 6. aprillil Tallinnas.

"Punker":

"Pankrannik":

"Pankrannik":

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: