Loodusvaatleja: eestlane tunneb ära pigem Nicki Minaji 20 laulu kui linnulaulu

Loodusvaatleja Karl Adami ütles, et kevad annab endast juba praegu märku ja tänavune talv jäi õige lühikeseks. Seda, kuidas loodus tärkab, soovitas mees kõigile metsa vaatama minna.

"Kahjuks annab kevad endast märku, sest ma tahtsin nii väga seda ehedat talve, seda sai ainult jaanuaris. Ma mõtlesin, et lähen nüüd Lapimaale, olen seal lausa kaks nädalat, et talvedoosi kätte saade ja nüüd võib kevad alata," ütles Adami ETV saates "Hommik Anuga".

Adami tõdes, tänavu oli kummaline talv, sest Lapimaal mängisid juba tedred, mida juhtub kümne aasta jooksul umbes kolm korda. "Esimene põldlõoke laulis juba veebruari lõpus, ma pole nii varakult põldlõokest laulmas kuulnud. Ma rääkisin seda küla peal ka ja naabrimees ütles, et mis sa plärad, aga just sel hetkel hakkas põldlõoke laulma," naeris Adami.

Adami selgitas, et lindudele pole soojakraadid nii tähtsad kui toit, seetõttu liiguvad juba praegu varajased kevadekulutajad. "Lindudel ongi see, et külm külmaks, põhiline on toit. Kui toitu on, ei tasu kuhugi ära lennata ja võib ka selle külmaga hakkama saada," selgitas Adami.

Adami sõnul on eestlastel raskusi linnulaulu äratundmisega. "Enne suudetakse Nicki Minaji 20 lugu ette manada, aga tüüpilist linnulaulu, mis on siin aastatuhandeid olnud, ei tunta lihtsalt," ütles Adami, kes tunneb ära suurema osa Eestis pesitsevatest lindudest kõigest laulu järgi.

Adami soovitas aga kõigile minna metsa ja olla 15 minutit lihtsalt paigal. "Tundub, et esimese kümne minutiga mitte midagi ei juhtu, aga siis hakkab avanema," lubas ta.

Adami selgitas, et linnud on väga targad, näiteks rongad, kes pidevalt omavahel suhtlevad. "Aukartust äratab ta muidugi, kui sa ikka metsas käid ja enese teadmata tuleb läbilõikav kraaksatus," kirjeldas Adami ronka.

Loodusvaatleja töö pole Adami sõnul aga kerge, sest see on proovile pannud nii kannatuse kui ka tervise. "Kõige hullemad on need, kui sa läbi jää või jõe vajud. Ma väga palju ei räägi sellest, sest peres ikka muretsetakse. Kukkumised on kõige toredamad, halvas mõttes, kukud näiteks puu otsast või kukud vette ja üle kraavi koos asjadega. Millegi pärast mina päästan enne asjad kui iseennast," rääkis mees.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: