Üllar Saaremäe: kui ma oma põhimõtete eest seista ei saa, ei ole riigikokku mõtet istuma minna

"Ringvaate" stuudios olid külas Üllar Saaremäe ja Karl Robert Saaremäe. Üllar Saaremäe suundub esimest korda elus riigikogusse, Karl Robert aga esimest korda elus 4. stuudiosse, kus toimub "Tähtede lava". Poliitikast rääkides sõnas Üllar Saaremäe, et ta ootab ära koalitsioonilepingu, enne kui annab toimuvale lõpliku hinnangu. Ta märkis, et kui tal ei teki võimalust oma põhimõtete eest seista, siis ta riigikokku niisama istuma minna ei taha.

"Praegu käib üksteise kompamine, mingisugust otsust ei ole veel langetatud. Ka mina ei ole mingit otsust veel langetanud. Ma olen sinna valitud, ma tahan Isamaad aidata, olen seda tahtnud, ja ütlen ka oma sõpradele, pojale ja valijatele, et ma tahan seista nende põhimõtete eest, millest ma olen rääkinud. Kui seda võimalust ei teki, siis ei ole mõtet sinna ka rahva raha pärast istuma minna."

"Kui ma näen, et minul, kodanik Üllar Saaremäel ei ole seal õieti midagi kaasa rääkida, siis ma arvan, et on targem need neli aastat kulutada oma päristööd tehes," tunnistas ta.

Saaremäe nentis, et vaatab loodava koalitsiooni peale kerge arusaamatusega. "Aga see protsessi loomulik osa. Sellelaadsed läbirääkimised peavad käima ja ega Isamaale erilisi muid variante, nii nagu Helir-Valdor Seeder ka ütles, ju lauale ei tulnudki. Ma siin küll usaldan oma erakonna juhte."

Plaani muutuda poliitikuks selle sõna otseses mõttes tal ei ole. "Aga kuna mul on rahvasaadiku mandaat, siis seda ma tahaksin küll täie tõsidusega võtta. Ma loodan väga, et ma mõne aja pärast ei räägi teist juttu."

Karl Robert Saaremäe märkis, et "Tähtede lava" on justkui "Laulukarusseli" väike edasiarendus. "See on küll võistlusaade, aga ma arvan, et see võistlus ei ole seal kõige olulisem. Me ei peaks võistlema üksteisega, vaid võiks just lastele jätta alles selle tahtmise laulda ja laulda neid asju, mis neid endid kõnetavad, kuulata oma südame häält ja teha neid valikuid."

Ta kinnitas, et teda kutsutakse jätkuvalt ka lavale ja seda ilma tutvusteta. "Õnneks olen suutnud ise rajada selle tee. Praegu ma olen kõige rohkem tegev teatris Must Kast Tartus, kus olen sügisest põhitrupi liige ja nendega olen sellises loomingulises dialoogis. Püüame arutada, kuidas Eesti teatrimaastiku mitmekesistada ja millisel viisil seda teha. Aga praegu teeme Viljandis Ugala teatris lavastuse "Etturid" proovi, mis on Eno Rauda samanimelise romaani ainetel valminud."

Üllar Saaremäe märkis, et ka tema on praegu Tartuga loomingulises dialoogis. "Mina lavastan Vanemuises lugu nimega "Pikk päevatee kaob öösse". Praeguse prooviperioodi jooksul on seda emotsiooni ja teha tahtmist meie kõigi poolt. Võib-olla ma teen seda ka seepärast, et mõni aeg enam ei saa teha."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: