Hiiglaslik tühermaa Tallinnas hakkab majutama Rapla linna jagu inimesi

Seda ehitust on oodatud juba aastaid. Hiiglaslik tühermaa Pärnu maantee, Veerenni tänava ja raudtee vahel tundus lihtsalt raiskamisena. Sajandeid käis samal ajal vilgas elu, kui Lutheri vabrikus valmisid mööblitükid nii Vene kui ka Balti turgudele. Tallinna pommitamine pani aga piirkonnale tõsise põntsu, millest ei taastutudki. Ometi jäi tööstuskvartali tagune kesklinna üheks magusamaks krundiks. Õige pea asub see Tallinna paisutama.

"Praegu on plaanis, et siia mahub ära – kui kogu see arendus valmis saab – terve Rapla linna jagu inimesi ehk kuskil 5000 inimest," ütles ehituse projektijuht Henri Ärmus. Täpselt sama palju inimesi kolib statistika alusel Tallinnasse igal aastal juurde. Neile ehitataksegi praegu korraga 12 maja, kus kokku 137 korterit.

Krundile on plaanitud muu hulgas rajada õunaaiad, laste mänguväljakud ja grillmajakesed ja isegi väliköögi moodi asjad, kus käia raamatut lugemas või oma tomatitaim lillepotiga kasvama panna.

Arendusjuht Alar Toomik märkis, et kui rääkida kiriku ja kõrtsi rajamisest 5000 inimesele, siis kiriku teema jätavad nad teistele lahendada. "Aga kohvikud, kodupoed, juuksurid, kodupoed saavad kõik olema esimesel korrusel nende samade hoonete all."

Sisuliselt ehitavad nad uue linnaosa. "Kuna me asume siin vana ja väärika Veerenni asumi kõrval, siis see detailplaneering näeb ette, et me sellele kohe otse kukile ei tuleks. Need samad linnavilla-majad ongi selle jaoks sinna vahele tehtud, et tekiks selline puhvertsoon, natuke suuremate neljaste ja kuuekordsete vahel võrreldes nende olemasolevate, 2,5-korruseliste majadega," selgitas Toomik.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: