Roland Mällo Quartet: kõige olulisem on muusikas edasi anda emotsiooni

Roland Mällo
Roland Mällo Autor/allikas: Pressimaterjalid

Roland Mällo Quartet kõnetab publikut põhjamaisest kargusest ja traditsioonilisest džässist mõjutatud helikeelega. Värskes kvartetis mängivad neli Eesti muusika - ja teatriakadeemias õppivat jazzmuusikatudengit: Roland Mällo (saksofon), Elza Osolina (klaver), Robert Nõmman (kontrabass) ja Sébastien Grenat (trummid).

Koosseis esitab ansambli eestvedaja Roland Mällo omaloomingut, milles on mõjutusi nii hard bop'ist, modaalsest jazzist kui ka kaasaegsest klassikalisest muusikast. Lugudes on olulisel kohal jõulised ja emotsionaalsed improvisatsioonid. Just emotsiooni edasi andmist peab kvarteti eestvedaja kõige olulisemaks: "Kui mõni emotsioon jõuab ka kuulajani, siis on muusika juba ühe olulise rolli täitnud."

Roland Mällo on ka varasemalt erinevate kollektiividega Tudengijazzil osalenud ning peab festivali heaks võimaluseks, kus oma muusikat maailmaga jagada. Samuti annavad ka teiste artistide kontserdid talle palju energiat ja inspiratsiooni, sest häid mõtteid ja uusi ideid leidub festivalil alati.

Roland Mällo Quartet astub Tudengijazz 2019 festivalil üles kahel korral: 14. märtsil Tartus Genialistide Klubis ja 17. märtsil Sillamäel Jazz Time Clubis.

Tudengijazz toimub 14.-17. märts Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Sillamäel. Festivalil esineb 15 bändi Eestist, Rootsist, Norrast, Soomest ja Saksamaalt.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: