Tuuli Pruul Jazzetry: laulu kirjutamine algab sõnadega ning seejärel kõlab neis muusika

Tuuli Pruul Jazzetry
Tuuli Pruul Jazzetry Autor/allikas: Rene Jakobson

Tuuli Pruul Jazzetry on laululooja, pianisti ja arranžeerija Tuuli Pruuli ansambel, kus musitseerivad koos sõbrad Tuuli Pruul (klahvpill), Jana Kütt (laul), Raimond Mägi (basskitarr), Sébastien Grenat (trummid), Keio Vutt (baritonsaksofon), Rene Laur (altsaksofon), Tanel Koho (altsaksofon), Roland Mällo (tenorsaksofon) ja Lauri Kadalipp (sopransaksofon).

Kollektiiv esitab Tuuli Pruuli omaloomingut, mis kujutab endast soul'i ja popiga segatud džässmuusikat. Omapära annab juurde ka rütmikas torusektsioon, kus mängib viis saksofoni. Autori jaoks on väga oluline lüürika - laulu kirjutamise protsess algab sõnadega ning alles siis kõlab neis muusika. Tuuli on alati nautinud lüürika kirjutamist ning seepärast on ta otsustanud ühendada oma kaks lemmikut - džässmuusika ja luule.

Oma muusikaga soovib helilooja edasi anda kõike seda, mis tema peas toimub. Sinna sisse mahuvad filosoofilised mõtted aja kulgemisest, kuuluvusest, elukogemusest ja armastusest, kuid ka lihtsalt ägedad riimid ja omadussõnad, mida ümbritsevad soojad gruuvid ja energilised saksofonid.

Koosseis osaleb Tudengijazzil esimest korda ning nende sõnul on TUJA hea võimalus oma muusikat laiemale publikule tutvustada. Lisaks pakub festival boonusena ka bändilaagrit ja mentorlusprogrammi, mis mõlemad annavad osalejatele palju lisaväärtusi.

Tuuli Pruul Jazzetry astub Tudengijazz 2019 festivalil üles 15. märtsil Tallinnas U3 kontsertklubis.

Tudengijazz toimub 14.-17. märts Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Sillamäel. Festivalil esineb 15 bändi Eestist, Rootsist, Norrast, Soomest ja Saksamaalt.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: