Try Hardy Bois: meie mõte on õppida hindama väljendit "vähem on rohkem"

Try Hardy Bois
Try Hardy Bois Autor/allikas: Pressimaterjalid

Try Hardy Bois on koosseis, mis sündis kolme sitke mehe ühisel jämmil Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Triosse kuuluvad Jaanis Kill (kitarr), Ilmars Priedes (basskitarr) ja Karl Helmeste (löökpillid).

Kollektiiv viljeleb omaloomingut kõikide liikmete sulest ning koos otsitakse kõlavärve nii modernsest džässist kui ka vanast rock'n'rollist. Kuigi kõik kolm instrumentalisti on vaimustuses äärmiselt tehnilisest muusikast, siis trio eesmärk on õppida hindama väljendit "vähem on rohkem" ning luua sellega oma muusikas neljas liige, neljas element.

Bändi kitarrist Jaanis Kill on ka varasematel aastatel osalenud Tudengijazzi festivalil kollektiivide Titoks ja Kristiina Päss Blue Gallery koosseisus. Trio jaoks on see esimene kord TUJA-l üles astuda. Koosseisu arvates annab Tudengijazz Eesti muusikamaastikule tohutul hulgal väärtust, sest treenib välja suurepäraseid asjaajajaid, annab uutele ja vanadele bändidele võimaluse lennata ning toob kohale ägedat muusikat ka teistest riikidest.

Try Hardy Bois astub Tudengijazz 2019 festivalil üles kahel korral: 14. märtsil Tartus Genialistide Klubis ja 16. märtsil Tallinnas NO Jazziklubis.

Tudengijazz toimub 14.-17. märts Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Sillamäel. Festivalil esineb 15 bändi Eestist, Rootsist, Norrast, Soomest ja Saksamaalt.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: