Rita Ray: ilma mõtteta lugusid on siin maailmas juba piisavalt

Rita Ray
Rita Ray Autor/allikas: Rene Jakobson

Kristi Raias alias Rita Ray on noor laulja, kes ühendab jõulise lavanatuuri kirega soul'i vastu. Tudengijazzil astuvad koos Rita Rayga üles Artis Boriss (klahvpill), Kristen Kütner (kitarr), Jasper Alamaa (basskitarr) ja Ott Adamson (trummid).

Rita Ray sõnul kirjeldab tema muusikat kõige paremini termin blue-eyed soul. Kuigi lauljatari enda silmad on rohelised, võtab eelnimetatud žanr kõige paremini kokku valgete loodud soul-muusika. Suur osa Rita inspiratsioonist tuleb ka 1960.-70. aastate gospelist ja Motownist.

Oma loomingu puhul peab ta siiski kõige olulisemaks komponendiks lüürikat ja kõike, mida sellega saab edasi anda. Laulja lood on ajendatud sündmustest, mille keskel ta nende kirjutamise hetkel on olnud. Kuna ilma mõtteta lugusid on siin maailmas juba piisavalt, soovib ta kirjutada asjadest, mis teda ennast kõnetavad, et ka publikul oleks võimalik suhestuda.

Kristi Raiase jaoks on see teine kord osaleda TUJA festivalil, kuid kaks aastat tagasi esitatud omalooming oli toona hoopis teistsugune kui praegu. Katsetamise ja õige stiili otsingute kaudu on Kristi nüüdseks leidnud muusika, mida hing kõige rohkem ihkab.

Rita Ray astub Tudengijazz 2019 festivalil üles 15. märtsil Tallinnas U3 kontsertklubis. Tudengijazz toimub 14.-17. märts Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Sillamäel. Festivalil esineb 15 bändi Eestist, Rootsist, Norrast, Soomest ja Saksamaalt.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: