X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Alfa Collective: väärtustame üksteist - nii on ka ühine muusika kerge sündima

Alfa Collective
Alfa Collective Autor/allikas: Rene Jakobson

Alfa Collective on 2017. aastal kokku tulnud ansambel, mille viis liiget keedavad mõnusaks moosiks soul'i õõtsumise, funk'i astumise, blues'i laengu ja jazzi krutskid. Bändis musitseerivad Anett Tamm (vokaal, kitarr, klahvpill), Johannes Laas (elektrikitarr), Taaniel Pogga (elektriklaver), Robert Nõmman (kontrabass, basskitarr) ja Martin Petermann (löökpillid).

Kollektiivi sündimise eest kannab vastutust Anett Tamm, kes on bändi Alfa Collective hääl ja hing. Just tema kirjutatud lugu "Canvas" tõi esmakordselt kokku kõik bändiliikmed, kes on nüüdseks omavahel justkui perekond. Bändiliikmed väärtustavad üksteist väga - nii on ka ühine muusika kerge sündima. Nõnda saigi ühe laulu salvestamisest alguse terve kogumiku unistus ning 2018. aasta septembris nägi ilmavalgust debüütalbum "Canvas".

Koosseis viljeleb üldjoontes neo soul'i, kuid Alfa puhul tegemist on jazzi, soul'i, funk'i ja blues'i seguga, mida vürtsitavad veidrad taktimõõdud, vokaali kandvad emotsionaalsed tõusud ja mõõnad ning eufoorilised instrumentaalsoolod. Kui kuulaja jaoks jäävad peamiselt kõlama jazz ja soul, siis iga bändiliikme individuaalne tõlgendus sisaldab hoopis midagi mahlasemat. Bändi muusikat on seostatud näiteks Hiatus Kaiyote, Fiona Apple'i ja Joni Mitchelli loominguga.

Alfa Collective osales TUJA festivalil ka eelmisel aastal, kuid on sel korral valmis sukelduma veelgi sügavamale muusikasse ning nautima uuesi ärevust tekitavaid olukordi.

Tudengijazz 2019 festivalil astusid nad üles 14. märtsil Tartus Genialistide Klubis.

Tudengijazz toimub 14.-17. märts Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Sillamäel. Festivalil esineb 15 bändi Eestist, Rootsist, Norrast, Soomest ja Saksamaalt.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: