X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

KIKS: soovime, et kuulaja lahkuks laiema naeratusega kui kontserdile tulles

KIKS on viiest Tartu Heino Elleri nimelise muusikakooli õpilasest koosnev bänd, kuhu kuuluvad Khris-Marii Palksaar (vokaal), Taaniel Pogga (elektriklaver), Josh Viinalass (trummid), Jaagup Jürgel (elektrikitarr) ja Felix Verlin (basskitarr). Esimese tõuke koos musitseerimiseks andis neile autoriloomingu festival Mailaul, kuid sõpruse ja omavahelise sünergia tulemusel on koosseis nüüdseks tegutsenud pea kaks aastat.

KIKS-i muusikat piiritleda on keeruline - nad naudivad erinevate komponentide segamist, mistõttu on bändi muusikas mõjutusi nii soulist, džässist, popist kui ka R&B-st. Žanriliselt on nende muusikat võrreldud näiteks trip-hopi ja neo-souliga. Bändiliikmete muusikaliste eeskujude seast võib leida nimesid nagu Erykah Badu, Darren King, Robert Glasper, John Mayer ja Herbie Hancock.

Kuigi kõik bändis osalevad muusikud on omanäolised, sünnib KIKS-i helikeel siiski ühisel hingamisel ja tunnetusel. Seda sama tunnet soovib bänd oma muusikaga ka publikule edasi anda, et kuulaja saaks kontserdilt lahkuda suurema naeratusega, kui sinna tulles.

Koosseis osales ka eelmisel aastal Tudengijazzi festivalil, kuid sel korral on nad tagasi uute mõtete ja ideedega, mida kuulajate ja teiste artistidega vahetada. Lisaks närvikõdile, mida esinemine pakub, on bändi arvates TUJA hea koht ja võimalus kuulda ka teiste noorte ideid ning muusikalisi eneseväljendusi.

KIKS astus Tudengijazz 2019 festivalil üles 14. märtsil Tartus Genialistide Klubis.

Tudengijazz toimub 14.-17. märts Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Sillamäel. Festivalil esineb 15 bändi Eestist, Rootsist, Norrast, Soomest ja Saksamaalt.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: