R2 õhtuse vööndi ankeet | Jan Berkovitch: alustan iga saadet Johnny Cashi looga

Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Seitsmendana vastas ankeedile Ameerika juurtemuusikale keskenduva saate "Metamericana" saatejuht Jan Berkovitch.

Mis saatega on tegemist?

"Metamericanas" kõlab põhiliselt Ameerikast pärit või Ameerika mõjutustega akustiline muusika, pigem tumedam ja melanhoolsem kui reibas ja rõõmus. Americana, southern gothic, outlaw country, aegajalt ka blues'i, southern rock'i, rocka- ja psychobilly't, aga ka traditsioonilist folki ja neofolki. Suhteliselt tihti ka autentset country't.

Artist, keda oled kõige rohkem oma saates mänginud?

Kuna alustan iga saadet looga Johnny Cashi põhjatust loomingust, on vastus lihtne – The Man In Black. Vanema põlve tegijatest lisaks Wylon Jenningsit, Townes Van Zandt'i, Merle Haggardit, Steve Earle. Uuema põlvkonna artistidest kindlasti Sturgill Simpson, Mark Lanegan ja viimase aja suur avastus – Colter Wall.

Kuidas leiad uut muusikat?

Surfan Spotify's, loen ajakirju, blogisid ja arvustusi.

Kes on sinu iidolid?

Kattub suurel määral enimmängitud artistidega, lisaks veel paar kaunist naishäält nagu Emmylou Harris ja Dorthia Cotrell.

Kas ise raadiot kuulad? Kui kuulad, siis mida?

Hommikuti kindlalt R2, päevasel ajal ja autos vaheldumis R2 ja Viker, õhtuti mitmeid õhtuse vööndi saateid nagu "Metallion", "Rockiministeerium", "Popikroonikad", põhiliselt küll järelkuulamise vormis.

Vinüül, CD, mälupulk, arvuti või miski muu? Miks?

Kollektsioneerin vinüüle, neid ei raatsi väga kaasa tassida, raadios ja harvadel DJ üritustel põhiliselt iPad ja/või arvuti.

Plaat, mille võtaksid kaasa üksikule saarele? Miks?

Sturgill Simpsoni "Metamodern Sound Of Country Music" – plaat, mis oli inspiratsiooniks ka saate nimele. Täiuslik plaat ilma ühegi ülearuse loota. Johnny Cashi American Recordsi box'i võiks ka võtta, kuid see on äkki liiga sünge või morbiidne.

Viimane plaat, mille ostsid?

Colter Wall "Songs Of The Plains"

Viis lugu, milleta ei kujuta enda elu ette?

Johnny Cash – "Rusty Cage"
Highwaymen – "Highwaymen"
The Handsome Family – "Far From Any Road"
Townes Van Zandt – "If I Needed You"
Strugill Simpson – "Turtles All The way Down"

Lugu (või plaat), mida oled alati vihanud? Miks?

Mul puudub igasugune puutumus eurotümaka ja kodumaise päkapikudiskoga, seega esimesed pähe kargavad äärmiselt halvad lood oleks igasugused Coco Chambod ja Mister Häppimänid

Miks peaks sinu saadet kuulama?

"Metamericana" muusikavalik on minumeelest üsna erandlik R2 programmis, seega heaks kontrastiks muule programmile. Mulle endale mõjub see muusika üsna rahustaval, loodetavasti mõjub nii ka kuulajatele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: