Liisi Koikson lauljatee algus: teadsin Tallinna vaid bussijaamast telemajani

Liisi Koikson
Liisi Koikson Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

15. märtsil kell 20.00 algavas "Tähtede lava" saates meenutab oma lauljatee algust mitmekordne "Laulukarusselli" võitja Liisi Koikson. Ühe kurioosumina mäletab ta seda, kuidas pidi telemajas üles astuma ema sukkpükstes.

Päris esimesel võistlusel osales Liisi viieaastaselt: "Ma ei võitnud. Võitis üks poiss ja ma mäletan selle poisi nägu siiani."

"Ükskord tulime varahommikul telemajja ja ema avastas, et minu sukkpüksid jäid koju. Mõtlesime, mis me teeme, kohe peab lavale minema," kirjeldas Liisi pingelist olukorda enne "Laulukarusselli salvestust.

Õnneks ei jäänud Liisi emal leidlikkusest puudu ning lahedus tuli sõna otseses mõttes oma jalast.

"Ema võttis jalast oma sukkpüksid ja sidus need mulle kuidagi jalga. Ma olin siis kaheksa-aastane. Aga noh, saime tehtud," naeris Liisi tagantjärele.

Liisi Koikson 1994 Autor: Toomas Tuul / ERR

"Laulukarussellil" osalemisest on lauljal meeles pikad bussisõidud Kilingi-Nõmmelt Tallinna: "Alguses oligi minu jaoks Tallinn trajektoor bussijaamast telemajja. Rohkem ma ei teanud, mis on Tallinn."

Liisi mõistab hästi, mida lapsed tunnevad, kui tuleb kaamera ees esineda: "Õpetaja on terve aja rääkinud, et tee nii, selg sirgu, suu lahti... Ema on teinud uue kostüümi... Aga siis oled üksi laval ja sel hetkel pead ise vastutama."

Reede õhtul astuvad "Tähtede laval" üles 8-10- ja 11-13-aastased laululapsed, kelle seast valib žürii välja põhivõistlusele pääsejad. Lisaks Liisile meenutavad oma karjääri algust ning annavad noortele lauljatele nõu ka Nele-Liis Vaiksoo ja Stefan Airapetjan.

Lauluvõistlus "Tähtede lava" on ETV eetris reedeti kell 20.00.

Toimetaja: Kadi Priske

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: