Neljapäeval kirjutati e-etteütlust

{{1552543380000 | amCalendar}}
ERR-i esindajad kirjutasid e-etteütlust
ERR-i esindajad kirjutasid e-etteütlust Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Sel neljapäeval kirjutasid tuhanded inimesed taas e-etteütlust, kui kell 10.30 loeti Vikerraadios ette tänavune, laulupeoteemaline tekst. Seda, kuidas laulupeo kunstiline meeskond samal ajal Vikerraadio e-etteütlust kirjutab, sai veebiülekandes näha portaalis menu.err.ee.

Laulupeoteemaline e-etteütluse tekst loeti Vikerraadios ette neljapäeval, 14. märtsil kell 10.30 ja kuuldu tuli kirjutada kodulehel vikerraadio.ee etteütluse aknasse. Etteütlust loeti ette kella 11ni, tulemused selguvad juba kell 12.15 algavas "Uudis+" saates ning pannakse üles ka Vikerraadio kodulehele. ERR-i portaalis nägi samaaegselt raadioeetriga etteütlust videopildis, et huultelt teksti lugedes saaksid etteütlust kaasa teha ka vaegkuuljad. Vikerraadio eetris luges etteütluse teksti ette Kaja Kärner, videos esitas teksti Margus Saar.

Kuigi tegemist on võistlusega, on etteütlus hea võimalus igal inimesel enda keeletäpsus proovile panna, sest avalikustamisele tulevad vaid võitjad ja individuaalseid tulemusi saab igaüks ise lehel järele vaadata. Etteütluse käigus tekkinud küsimusi saab homme kell 13-16 täpsustada ka keelenõuande telefonil 631 3731. Vikerraadio etteütluse võistlusel toimub viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind on mõeldud parimale nutiseadmega kirjutajale, tänavu märgitakse auhinnaga ära ka noorim ja vanim osaleja ning vaegkuuljate kategooria võitja.

Emakeelepäeva üheks tähtsündmuseks kujunenud e-etteütlus on oodatud ettevõtmine nii paljude üksikisikute kui ka organisatsioonide ning ettevõtete seas. Nii liituvad eesti keele võistlusega selgi aastal koolid üle Eesti, samuti on e-etteütluse päevakavva võtnud mitmed ministeeriumid ja asutused ning võõrsil elavad eestlased. ERR-i Uudistemaja pressiruumi kogunes väärikas esindus tänavuse juubelilaulupeo võtmefiguuridest, teiste seas tähistavad ühise etteütluse kirjutamisega emakeelepäeva laulupeo peadirigent Peeter Perens, poistekoori liigidirigent Lydia Rahula koos õpilastega, helilooja Rasmus Puur, segakooride liigidirigent Valter Soosalu jt.

Vikerraadio kutsub kõiki keelesõpru etteütluse kirjutamisest ka fotodega märku andma – fotod on oodatud aadressile [email protected], sotsiaalmeedias jagades on kasutusel teemaviide #vikerraadioetteütlus.

Kui soovid etteütluse teksti uuesti kuulata ja end proovile panna, saad seda teha siin!

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: