Veikko Täär dopinguskandaalist: see on hea hetk peeglisse vaatamiseks

Näitleja ja hobisuusataja Veikko Täär ütles, et dopinguskandaali puhul on tähtsaim, et asjad saaksid võimalikult selgeks.

"Eks ta on raske aeg Eesti suusaspordi jaoks. Ma arvan, et ehk on ka õige aeg praegusel hetkel teha need asjad nii selgeks kui võimalik ja siis tõmmata joon vahele, et oleks, kust edasi minna. Muidu me jäämegi siia," ütles Täär "Vikerhommikus".

Täär lisas, et niikuinii vaadatakse suusasangaritele ja teistele profisportlastele dopinguskandaali tõttu viltu. "Loomulikult kahtlustatakse kõiki tegijaid, mitte ainult suusatajaid, kõiki teisi, kes on saavutusspordis. See ei ole üldse kerge endistele tegijatele, praegustele tegijatele, tulevikutegijatele. Aga võib-olla see on hea hetk peeglisse vaatamiseks, joone vaheletõmbamiseks ja edasi minemiseks. Teist võimalust hetkel ei ole," lausus Täär.

Täär lisas, et hobisuusatajana on tal siiski hea meel selle üle, millise tõuke suusasangarid on andnud Eesti harrastusspordile. "Ma arvan, et suusatakse ikka edasi. Neid, kes nüüd suurest pettumusest endal suusad põlve peal pooleks löövad, neid on väga vähe, kui neid üldse on. Minusugused pudru peal sõitjad, tervisesportlased lähevad ikka metsa, loodus on ikka loodus," avaldas Täär.

Täär lisas, et üle Eesti tehakse tipptasemel suusaradu just harrastajate jaoks. "See on olnud vägev edasiminek kümne, 15 ja 20 aasta jooksul. Suusaradade kvaliteedid on fantastilised, ma julgeksin öelda, et maailmatasemel. Kui sellega jätkatakse, siis tervisesportlasi, harrastajaid ja nautlejaid ikka on ja Tartu maraton ei hääbu ka kuidagi tänu sellele praegusele intsidendile," arvas Täär.

Tääri sõnul on tema silmis olnud hea suusa-aasta ja tänavusel Tartu maratonil püstitas mees isikliku rekordi. "Ma väga ei ole võistlejatüüpi inimene. Ma olen pigem see, kes käib ja naudib seda, mida ta teeb ja näeb ka ümberringi. Isegi Tartu maratonil ma nägin, mis ümberringi toimub," ütles Täär, et tema sportides verd ninast välja ei pinguta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: