Pensionipõlve pidav Leelo Tungal: lõpuks on aega vererõhku mõõta

Leelo Tungal
Leelo Tungal Autor/allikas: ERR

Veerand sajandit Hea Lapse peatoimetaja ametit pidanud Leelo Tungal asus selle aasta algusest pensionipõlvele. Tungal naljata, et lõpuks on tal aega oma vererõhku mõõta.

"Ma ütleksin, et Hea Laps on minu neljas laps ja temaga on palju rohkem raskusi kui oma lastega. See sai rajatud 1994. aastal, temaga on läbi tuldud tulest, veest ja vasktorudest," ütles Tungal ETV saates "Ringvaade".

Eelmise aasta alguses avaldas Tungal, et põdes rasket grippi, mis tema tervise rivist välja viis. "Pärast üht grippi hakkas mul väsimus tulema, aga kogu aeg mõtlesin, et küll ma ükskord magan välja, siis läheb üle. Aga minge kõik perearstile, kui tundub, et väsimus hakkab üle jõu käima," soovitas Tungal, kes viimased seitse aastat ravis end taimeteega.

Jõudu on kirjanikul vaja, sest ees on ootamas "Seltsimees lapse" linastus Londonis ja raamatu uhiuute tõlgete esitlemised Soomes ja Venemaal. Kõik need ettevõtmised teeb Tungal läbi südamestimulaatori abiga. "Ma ootan kevadet, hirmsasti ootan, siis saab rohkem väljas olla," ütles Tungal, et püüab tervise nimel ka rohkem liikuda.

Vahetult enne vabariigi aastapäeva pälvis Tungal riikliku kultuuri elutööpreemia "See elutööpreemia kõlab sedasi nagu peakski kriipsu peale tõmbama, aga see on muidugi väga tore,"

Tungal pidas ise pöialt Viivi Luigele, kes oli lapsena tema kirjasõber. "Viivi ütles selle kohta, et selliseid asju juhtub ainult Rosamunde Pilcheri filmides. Et me korraga selle laureaadi tiitli saime, seltsis on ikka segasem," oli Tungal õnnelik, et preemia pälvisid mõlemad.

Tungal tõdes, et tervis pole pärast grippi tervenisti taastunud. Vabariigi aastapäeval astus naine pidulikul kontserdil lavale, olles samal hommikul haiglast välja saanud. Soojale maale Tungal elama ei kipu.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: